Aktualności, Energetyka, Energia odnawialna, Wydarzenia

Konferencja klimatyczna „Zielona gospodarka”

Zielona gospodarka / Fot. WirtualneNiemcy.pl

Konferencja klimatyczna / Fot. WirtualneNiemcy.pl

Prawie 100 ekspertów z Niemiec, Polski i Unii Europejskiej dyskutowało w dniach 28-29 lutego 2012 roku w Ambasadzie Niemiec o możliwościach i wyzwaniach „Zielonej gospodarki” w dobie obecnego kryzysu finansowego i gospodarczego.

Pod hasłem „Greenig Poland’s and Germany’s Economies – Exchange on Practical Business Experiences and Policy Frameworks” – Rozwój zielonej gospodarki w Polsce i w Niemczech. Wymiana praktycznych doświadczeń biznesowych i warunków politycznych – w Ambasadzie Niemiec odbyła się dwudniowa konferencja, zorganizowana przez Ecologic Institute i European Climate Foundation Ecol przy wsparciu Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów i Ambasady Niemiec. W ramach licznych wykładów i dyskusji szukano odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób można – w Niemczech i w Polsce – sprostać wyzwaniom zmian klimatycznych w obliczu aktualnego kryzysu gospodarczego i finansowego w Europie.

Dyskutowano także o możliwych korzyściach, wynikających z podniesienia celu dotyczącego redukcji emisji CO2 z poziomu obecnie 20 proc. do 30 proc.  Badania pt. „A New Growth Path for Europe”, przeprowadzone przez konsorcjum składające się z kilku europejskich uniwersytetów i instytutów naukowo-badawczych, pokazują, że podniesienie celu redukcji emisji CO2 i wynikające z tego działania wewnątrz Unii mogą w rezultacie przynieść wzrost gospodarczy rzędu 1,6 proc. oraz 6 mln dodatkowych miejsc pracy.

Konferencję otworzyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki RP Ilona Antoniszyn-Klik oraz ambasador Rüdiger Freiherr von Fritsch.

Źródło: WirtualneNiemcy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *