Aktualności, Odpady, Recykling, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

Pozyskiwanie energii z odpadów

Spalarnia odpadów / fot. baili-sun.com

Spalarnia odpadów / fot. baili-sun.com

„Energia z odpadów. Nowe inwestycje w gospodarce odpadami” – to główny temat konferencji dziennika Rzeczpospolita, która odbyła się 29 lutego w Warszawie. Gościem spotkania był Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, który wziął udział w dyskusji poświęconej tendencjom w gospodarce odpadami w krajach Unii Europejskiej.

Konferencja podzielona została na bloki tematyczne, podczas których rozmawiano m.in. o miejscu spalarni w systemie gospodarki odpadami i finansowaniu inwestycji w gospodarce odpadowej. Omawiano także kwestie związane ze sposobami pozyskiwania odpadów.

Podczas spotkania wiceminister środowiska wziął udział debacie pt. „Tendencje w gospodarce odpadami w krajach UE”. Dyskusję na temat możliwości oszczędzania surowców i produkcji mniejszej ilości śmieci, a także wyzwań stojących przed krajami UE w dziedzinie gospodarki odpadami, poprzedziła prezentacja na temat szwedzkich doświadczeń w zakresie gospodarki odpadami.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele firm przetwarzających odpady, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej i Ambasady Szwecji.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *