Aktualności, Ekologia, Energia odnawialna, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Konkursy z okazji Dnia Ziemi

Konkursy ekologiczne z okazji Dnia Ziemi / Fot. Zielonalekcja.pl

Konkursy ekologiczne z okazji Dnia Ziemi / Fot. Zielonalekcja.pl

Główny Inspektorat przygotowuje się do udziału w ogólnopolskich obchodach Dnia Ziemi, których finał odbędzie się 24 czerwca 2012 r. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Ośrodek Edukacji Ekologicznej, patronat honorowy objął m.in. Minister Środowiska. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji Inspektoratu. Tymczasem polecamy Państwu konkursy ekologiczne dla dzieci, organizowane przez wspomnianą organizację.

Pierwszy to  Ogólnopolski Konkurs Zadaniowy „Dla Ziemi, Dla Siebie –  Zostań Przyjacielem Ziemi”. Jest on przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tegoroczna edycja konkursu składa się dwóch etapów. Pierwszy etap to opracowanie „Raportu o zasobach i wykorzystaniu energii odnawialnej na terenie gminy”. Zadanie to polega na wykonaniu charakterystyki geograficznej gminy oraz uzupełnieniu czterech rodzajów raptularzy dla poszczególnych rodzajów energii odnawialnej: wodnej, wiatrowej, słonecznej i biomasy. Drugi etap polega na wyreżyserowaniu i nakręceniu krótkiego filmu edukacyjnego pt. „Mój codzienny wkład w zrównoważone gospodarowanie energią”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów z obszaru całej Polski.

Regulamin

Drugi to konkurs na plakat promujący „Zrównoważone Wykorzystanie Energii”. Jest to indywidualny konkurs przeznaczony dla uczniów warszawskich szkół podstawowych. Plakat konkursowy powinien w atrakcyjny sposób przekazywać wiedzę związaną z efektywnym, oszczędnym zarządzaniem  energią w życiu codziennym a także promować odnawialne źródła energii.

Regulamin

Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *