Aktualności, Energetyka, Energia odnawialna, Rolnictwo, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

Powstaje największa plantacja biomasy w Europie

Powstaje największa plantacja biomasy w Europie / Fot. Gramwzielone.pl

Powstaje największa plantacja biomasy w Europie / Fot. Gramwzielone.pl

Minister Środowiska, Marcin Korolec odwiedził zakład International Paper w Kwidzynie oraz okoliczne tereny, będące częścią projektu stworzenia największej plantacji biomasy w Europie.

Projekt oparty na idei zrównoważonego rozwoju, polega na prowadzeniu plantacji szybkorosnących topoli.
Ta plantacja to doskonały przykład wdrażania w praktyce idei zielonej gospodarki i zrównoważonego rozwoju. – powiedział minister. Stworzy ona nowe miejsca pracy jednocześnie zapewniając źródło biomasy do produkcji energii i dla przemysłu. Takie łączenie dbałości o środowisko naturalne i jednoczesny rozwój gospodarczy jest nam dzisiaj bardzo potrzebne. Życzę temu projektowi powodzenia i liczę że wkrótce pojawi się liczne grono naśladowców.

Spotkanie było przede wszystkim skierowane do lokalnych rolników, którzy mogli poznać szczegóły projektu. Poświęcona temu była specjalna prezentacja oraz demonstracja procesu sadzenia topoli na jednej z plantacji nieopodal Kwidzyna, która powstała w ramach pilotażowego projektu w 2010 roku.

Lokalna produkcja biomasy oraz upraw pod biomasę zapewnia także nowe lub alternatywne możliwości dochodu dla społeczności rolniczych w Polsce Przewiduje się, że w związku z realizacją projektu, na Pomorzu powstanie nawet do 1000 nowych, zielonych miejsc pracy.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *