Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Las Kultury – las pamięci polskich artystów

Lasy Państwowe (Fot. LUW.pl)

Lasy Państwowe (Fot. LUW.pl)

Las Kultury to wyjątkowa inicjatywa Lasów Państwowych, której celem jest uhonorowanie i upamiętnienie wybitnych przedstawicieli polskiej kultury. Las stworzą drzewa sadzone każdej wiosny wspólnie przez artystów i leśników. Co roku, przy okazji kolejnych odsłon projektu, jedno z sadzonych drzew poświęcone będzie pamięci wybitnej postaci, filaru naszej kultury i sztuki, która odeszła niedawno, a nie ma jeszcze własnego pomnika w tradycyjnej formie.

Pierwsze drzewo, które da początek Lasowi Kultury, zostanie posadzone w specjalnej alei zasłużonych i poświęcone będzie pamięci zmarłej 1 lutego polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej. Uroczystość połączona z odsłonięciem pamiątkowej tablicy odbędzie się 12 maja 2012 r. (sobota) o godz. 12.45 w szkółce leśnej w Skierdach, na terenie Nadleśnictwa Jabłonna.

Swój udział w inauguracji Lasu Kultury zapowiedzieli m.in. Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Andrzej Pągowski, Grzegorz Śmigielski, Jacek Łydżba, Franciszek Maśluszczak, Joanna Szczepkowska, Piotr Machalica, Rafał Królikowski, Urszula Dudziak i Jerzy Zelnik.

Autor: Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych

Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *