Aktualności, Ekologia, Energetyka, Ochrona środowiska, Surowce Energetyczne, Wydarzenia

Kolejny plan ratowania planety

Kolejny plan ratowania naszej planety

Przywódcy G8 wydali w sobotę oświadczenie, w którym wzywają do stopniowego wstrzymania subsydiów na paliwa kopalne – ale nie podjęli w tej sprawie żadnych działań. Napięcie rośnie – został nam już tylko miesiąc do kluczowych negocjacji klimatycznych podczas których, moglibyśmy na dobre położyć kres szalonym dopłatom do zanieczyszczeń środowiska. Pomóż nam nagłośnić tę sprawę wysyłając tę kampanię znajomym!

Kolejny plan ratowania naszej planety

Ośmiu najbardziej wpływowych liderów świata spotkało się na szczycie G8, na którym mogli wypracować plan powstrzymujący zmiany klimatyczne!

Choć może trudno w to uwierzyć, nasze rządy płacą Big Oil and Coal rocznie prawie trylion dolarów z naszych podatków za regularne niszczenie naszej planety. Najwięksi przywódcy światowi, w tym Prezydent Obama, który był gospodarzem spotkania G8, zgodził się już na powstrzymanie tych zanieczyszczonych subsydiów. Gdyby udało nam się wywrzeć na nich odpowiednią presję by dotrzymali słowa i przekazali te ogromne fundusze na energię odnawialną, to jak twierdzą eksperci – moglibyśmy ochronić naszą planetę!

Konieczność tych zmian nie podlega dyskusji, z czym zgadzają się już najwięksi światowi przywódcy. Czas nadepnąć im na odcisk i zmusić Prezydenta Obamę by przeprowadził największe gospodarki tego świata z zanieczyszczonej do zielonej strefy. Podpisz naglącą petycję po prawej stronie i pomóż nam nagłośnić tę sprawę – nasza kampania może zmusić przywódców do przejścia od słów do czynów.

Źródło: avaaz.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *