Aktualności, Ekologia, Motoryzacja, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Nasi zachodni sąsiedzi mają problem z realizacją ambitnych planów

Samochód elektryczny (Fot. UlicaEkologiczna.pl)

Nasi zachodni sąsiedzi mają problem ze zrealizowaniem swoich planów dotyczących elektrycznej motoryzacji.

Samochód elektryczny (Fot. UlicaEkologiczna.pl)

Niemiecki rząd zamierzał wprowadzić do 2020 roku na niemieckie drogi około 1 miliona aut elektryczny. Jednak wygląda na to, że nie uda się zrealizować tych ambitnych planów.

Kilka lat temu kanclerz Niemiec Angela Merkel postawiła właśnie takie cel – 1 milion aut elektrycznych na drogach do 2020 roku.

Zdaniem Henninga Kagermanna, który jest koordynatorem rządu w Berlinie ds. polityki tranposrtu elektrycznego, nie uda się tego dokonać bez dodatkowej motywacji dla ewentualnych kierowców pojazdów elektrycznych. W tej sytuacji prawdopodobnym jest to, że jedynie pół miliona pojazdów tego typu będzie jeździło po niemieckich drogach do roku 2020.

Z informacji jakie udało się uzyskać od Niemieckiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) wynika, że w przeciagu dwóch lat niemieckie koncerny samochodowe będą posiadały w swojej ofercie 15 różnych modeli samochodów elektrycznych.

Bardzo wiele zależy od ewentualnej poprawy wydajnosci akumulatorów w samochodach elektrycznych. Jeśli nie uda się zwiększyć  zasięgu aut elektrycznych będzie to oznaczało, że auta te będą mogły być użytkowane jedynie w aglomeracjach miejskich, gdzie będą się znajdowały stacje ładowania baterii.

Niemiecki rząd poinformował w ubiegłym roku, że przeznaczy na rozwój i badania nad pojazdami elektrycznymi, w przeciągu trzech lat, 4 miliardy euro. Połowa tych środków ma być przeznaczona na badania nad bateriami do samochodów elektrycznych.

AG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *