Aktualności

Ogrodzenie z siatki leśnej. Czy to dobry pomysł?

Siatka leśna, wbrew temu, co nazwa wskazuje, nie musi służyć wyłącznie do grodzenia terenów leśnych. Doskonale sprawdza się w wielu innych przypadkach. Nie bez znaczenia jest również cena takiej siatki oraz jej wytrzymałość.

Estetyka w niskiej cenie

Place budowy, tereny uprawne, często odwiedzane przez dzikie zwierzęta, pola – ogradzanie takich terenów jest istotne, czasami wręcz wymagane. Siatka leśna jest w tym momencie rozwiązaniem wręcz idealnym. Jej dużym atutem jest cena. Ogrodzenie terenu siatką leśną to rozwiązanie o wiele tańsze od zastosowania siatki stricte ogrodzeniowej czy też innych form ogradzania. Siatka leśna może być ogrodzeniem tymczasowym lub stałym. Najczęściej jako ogrodzenie tymczasowe, wykorzystywana jest przy grodzeniu placów budowy. Na czas budowy, montuje się ogrodzenie z siatki leśnej, po zakończeniu budowy grodzi się teren według własnego uznania, lub ? w zależności od potrzeb – pozostawia nieogrodzony. Siatki leśne to tanie i trwałe ogrodzenie.

Siatka leśna może również służyć jako ogrodzenie stałe. Takie ogrodzenie warto stosować w szczególności w przypadku bardzo dużych terenów do ogrodzenia. Siatka leśna jest w tym momencie rozwiązaniem idealnym pod względem kosztów i wytrzymałości. Siatki leśne ocynkowane, przez wiele lat nie ulegną zniszczeniu, nie zardzewieją, cena takich siatek zaś nie spowoduje drenażu portfela.

Jakie siatki wybrać?

Wybierając siatkę leśną, trzeba uwzględnić dwa kryteria wyboru, a mianowicie wysokość siatki i wymiary oczek. Wysokość siatki powinna być dostosowana do potrzeb. W miejscach, w których potrzeba przede wszystkim wyraźnego ogrodzenia jakiegoś terenu, wystarczy siatka niewielkiej wysokości. Jeśli jednak chcemy ochronić teren prze osobami niepowołanymi czy zwierzętami, należy wybrać siatkę wyższą. Optymalną wysokością jest w tym momencie 160 cm.

Wielkość oczka

Drugim istotnym elementem wyboru siatki, jest wielkość oczka. W przypadku, gdy nie ma potrzeby ochrony terenu przed zwierzętami, wystarczy siatka o dużych oczkach. Jeśli jednak jest inaczej – warto wybrać siatkę o mniejszych oczkach.

Montaż siatki leśnej

Zakupioną siatkę leśną, należy odpowiednio zamontować. Sposób montażu jest o wiele prostszy niż montaż innego typu ogrodzeń. Siatkę leśną można montować na słupach metalowych, jednak wskazane są drewniane. Do tego celu można wykorzystać niepotrzebne już stemple drewniane czy inne elementy. Słupy drewniane należy wkopać w ziemię, na co najmniej pół metra, pamiętając o tym, by końcowe słupy wkopać głębiej i wyposażyć w zastrzały. Odległość pomiędzy słupami może być większa niż w przypadku innych ogrodzeń – wystarczy wkopanie słupów co 2 a nawet 3 metry.

Mocowanie siatki

Do wkopanych słupów należy montować siatkę. Najprościej, mocować ją do słupów gwoździami w kształcie litery U, czyli popularnymi skoblami, pamiętając o tym, że nie jest to siatka, którą naciąga się w ostatnim etapie, trzeba to zrobić już podczas montażu. Siatka musi być naciągnięta już podczas mocowania skobli, warto zwrócić uwagę w szczególności na naciągniecie głównej i dolnej jej części i prawidłowe ułożenie siatki.

Odpowiednio zamontowane ogrodzenie, w zależności od potrzeb, może spełnić role ogrodzenia tymczasowego, w razie konieczności jednak, można je pozostawić nawet przez parę lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *