Aktualności, Promowane

Jak jeździć ekonomicznie i ekologicznie?

Ekonomię jazdy sprowadzić można do jednego twierdzenia. Przejechać mnóstwo kilometrów jak najmniejszym kosztem. Jakie wyróżniamy zasady postępowania? Artykuł zbiera wszystkie motoryzacyjne pomysły i łączy je w kompletny poradnik dla kierowców skłonnych zainwestować w długoterminowe ograniczenie wydatków na samochód.

Główne zasady ekonomicznej jazdy

Hamuj jak najczęściej silnikiem. Oszczędzisz wtedy sporo paliwa, a przy okazji przedłużysz żywotność układu hamulcowego. Zmień koniecznie samochód na diesla lub gaz. Zamontuj jedynie wysokiej klasy technologię wtrysku. Przy dieslu zmieniaj bieg przed osiągnięciem poziomu tysiąca pięciuset obrotów. W ekonomicznym prowadzeniu pomagają optymalnie napompowane opony. Ustal zalecane przez producentów normy. Wzrost spalania wiąże się z ciężarem. Ogranicz go do absolutnego minimum. Branża motoryzacyjna uzyskuje efektywność przez stosowanie w najnowszych modelach bardzo lekkich struktur. Najlepiej po drogach poruszać się spokojnie, ulubioną prędkością, unikać jak ognia gwałtownych hamowań. Przyda się drożność wszystkich elementów, cykliczne usuwanie najdrobniejszych usterek. Korzystaj ze sprawdzonych stacji paliw. Można też łączyć się w grupy osób i dojeżdżać wspólnie do pracy.

Po co jeździć ekonomicznie i ekologicznie?

Mniej opłat za przeglądy techniczne. Ograniczenie wydatków podczas tankowania. Niektórzy twierdzą, że nawet o 20-30%. Większy komfort na drodze. Zwrot w kierunku filozofii eko. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Czy wszystkimi typami samochodów da się jeździć ekonomicznie?

Kierowcy zawsze uważali, że nie da się jeździć ekonomicznie samochodami sportowymi. Zmieniło się to za sprawą modelu Honda, w którym zastosowano technologię hybrydową. Najlepiej do ekonomicznej jazdy nadają się kształty opływowe, zmniejszające opór, takie jak ma np. nowa honda cr-v.

Na zakończenie

Zadając sobie pytanie jak jeździć ekonomicznie nie zapominaj, że w starych modelach z dużymi silnikami trudno o uzyskanie efektywności. Każdy kierowca co jakiś czas musi pomyśleć o wymianie wysłużonego auta.

Mogłoby Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *