Aktualności, Odpady, Recykling

LEKCJA O ELEKTROŚMIECIACH

fot. Ministerstwo Środowiska
fot. Ministerstwo Środowiska

fot. Ministerstwo Środowiska

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 115 im. Wandy Turowskiej w Warszawie odwiedzili dziś Ministerstwo Środowiska. Powodem wizyty był głód wiedzy na temat elektrośmieci – jak je zbierać, przetwarzać i ponownie wykorzystywać. Między innymi na te pytania odpowiadał wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z zespołu konkursowego „Asy z 4 klasy”, którzy przygotowują się do konkursu „Drugie życie elektrośmieci”. Wizyta w ministerstwie była dla nich okazją do poszerzenia wiedzy, nie tylko na temat gospodarki odpadami, ale ochrony środowiska w ogóle. Uczniowie zaprezentowali ponadto wiersze własnego autorstwa na temat elektroodpadów i wręczyli ministrowi odznaczenie „Przyjaciel szkoły SP 115 Warszawa im. Wandy Turowskiej”.

– To było bardzo miłe i konstruktywne spotkanie. Jestem pod wrażeniem szerokiej wiedzy uczniów na temat gospodarki odpadami i ochrony przyrody, a także ich kreatywności. Możemy być dumni z tak świadomej ekologicznie grupy młodych ludzi – powiedział po spotkaniu minister Ostapiuk.

Wywiad z wiceministrem Januszem Ostapiukiem zostanie opublikowany w szkolnej gazetce i na stronie internetowej szkoły.

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *