Aktualności, Styl życia, Wydarzenia, Zdrowie

Inauguracja projektu Aktywna Rodzina

aktywna rodzina
Aktywna rodzina / fot. freeimages.com
Już w najbliższą niedzielę, 31 maja 2015 r., w Parku Agrykola w Warszawie rozpoczyna się II edycja projektu Aktywna Rodzina – cykl 18 wydarzeń organizowanych w każdej z dzielnic stolicy. Honorowy patronat nad projektem objął Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

Projekt Aktywna Rodzina to cykl 18 gier miejskich i pikników rodzinnych, powszechnych i innowacyjnych wydarzeń w przestrzeni publicznej. Celem projektu jest m.in. umacnianie więzi rodzinnych, promowanie wspólnego spędzania czasu w aktywny sposób, kontakt z kulturą i kreowanie postaw ekologicznych.

Seria gier miejskich ma charakter edukacyjno-poznawczy, z dużą dozą ekologii. Każda gra jest oparta na lokalnej specyfice, kulturze i najciekawszych punktach danej dzielnicy. Wszystkie gry łączą się w spójną całość dzięki fabule. Za każdym razem uczestnicy współpracują z Superbohaterami Warszawy pod dowództwem Kapitana Warszawa zmagając się z ekologicznym problemem lokalnym, w wyniku czego m.in. posprzątają parki, oczyszczą akweny wodne, zbudują karmniki dla ptaków oraz sprawdzą czystość wód.

Celem inicjatywy jest zaszczepienie w dzieciach idei ochrony środowiska i dbania w aktywny sposób o swoje otoczenie przyrodnicze.

Każdej grze towarzyszyć będzie lokalny piknik rodzinny dla wszystkich mieszkańców. W trakcie pikniku przewidziane są liczne atrakcje dla rodzin, m.in. plenerowe warsztaty kulinarne, animacje plastyczne, rodzinne gry zespołowe.

W ramach pikniku wszyscy mieszkańcy mogą korzystać z mobilnej wypożyczalni objazdowej – zostawiając fant mogą wypożyczyć gry planszowe, książki, sprzęt sportowy, koce piknikowe, itp.

Pierwsze impreza w ramach II edycji projektu odbędzie się w niedzielę 31 maja 2015 r. w Parku Agrykola. Piknik rodzinny rozpocznie się o godzinie 11:00, zaś gra miejska o 13:00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatora.

Projekt Aktywna Rodzina jest finansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Harmonogram wydarzeń

Źródło: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska www.gdos.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *