Aktualności

Dom ekologiczny – jak budować, by chronić środowisko?

Dom ekologiczny Ando 2
Projekt domu Endo 2 drewniany BSE1094

Kto z nas nie marzy o domu idealnym – funkcjonalnym, komfortowym, a przy tym również przyjaznym naturze? W dzisiejszych czasach wybudowanie takiego budynku jest bardzo proste i stosunkowo tanie.

Coraz więcej osób zainteresowanych posiadaniem takiego domu, decyduje się na budynek szkieletowy. Co jest tego powodem? Jakie korzyści płyną z posiadania domu szkieletowego i jak budowa takiej nieruchomości wpływa na nasze środowisko?

Ekologia przede wszystkim!

Domy szkieletowe budowane są w większości z surowców odnawialnych, takich jak drewno, płyty wiórowe, wełna mineralna. Zostały stworzone z myślą o osobach cierpiących na alergię oraz tych kochających przyrodę i lubiących otaczać się przedmiotami pochodzenia naturalnego. Materiały, z których powstały tego typu domy są nieszkodliwe dla zdrowia i całego środowiska. Podczas ich produkcji nie zużywa się dużej ilości energii i wody, a także nie doprowadza się do wydalania szkodliwych produktów do atmosfery – emisja węgla jest znacznie zmniejszona. W związku z tym, już na etapie tworzenia materiałów budulcowych środowisko naturalne jest bezpieczne, a my spokojni.

Dom ekologiczny Indygo 2

Projekt domu Indygo 2 dr-S BSA1620

Oszczędność i inne korzyści

Projekty domów szkieletowych są wybierane bardzo chętnie nie tylko ze względu na chęć dbania o środowisko. Niewątpliwą ich zaletą jest również to, że można je postawić w zasadzie samodzielnie, ograniczając koszty związane z opłaceniem ekipy budowlanej, która przyda nam się ewentualnie w wybranych momentach. Istotą takich konstrukcji jest właśnie łatwość montażu. Wystarczy połączyć ze sobą dane elementy, aby powstał taki dom, jaki został pierwotnie zaplanowany. Budowa domu szkieletowego jest jednocześnie prostsza i szybsza, co przekłada się także na wyraźną oszczędność finansową.

Właściciele domów szkieletowych podkreślają, że mieszkanie w takim budynku to ogromny komfort oraz niezwykle niskie koszty ogrzewania. Ponadto taki obiekt wyróżnia się pod względem trwałości, ponieważ przez kilkadziesiąt pierwszych lat nie wymaga przeprowadzania generalnych remontów. To wszystko w sumie przekłada się na jego stale rosnącą w Polsce popularność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *