Aktualności, Promowane

Dlaczego warto skorzystać z EKO oferty na energię elektryczną? Poznaj korzyści

Dlaczego warto skorzystać z EKO oferty na prad

Troska o środowisko powinna być ważna dla każdego z nas, ponieważ od naszego zachowania zależy, w jakim świecie za kilka lat będziemy żyli my i nasze dzieci. Jednym ze sposobów dbałości o nie, jest wybór energii elektrycznej pochodzącej z ekologicznych źródeł . W ofercie Po Prostu Energia jest ona dostępna zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Czym jest EKO oferta?

Jest to propozycja skierowana do wszystkich osób, dla których ekologia ma duże znaczenie. W jej zakresie klient otrzymuje energię, która pozyskiwana jest z naturalnych źródeł. Potwierdza to Certyfikat Gwarancji Pochodzenia. Certyfikat ważny jest przez kolejnych 12 miesięcy, a o jego wiarygodności świadczy indywidualny numer wpisu do rejestru oraz międzynarodowa rozpoznawalność. 

Zielona energia dla firm

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jakie korzyści przyniesie im podpisanie umowy na zakup ekologicznego prądu. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę aspekt ochrony środowiska. Przyjmuje się, że wytworzenie przez firmę 1 MWh wiąże się z emisją do atmosfery ok. 900 kg. CO2. W skali miesiąca daje to aż kilka ton. Wybierając ekologiczną ofertę, przedsiębiorca ma pewność, że użytkowany przez niego prąd pochodzi z instalacji odnawialnego źródła energii. Jest to istotny wkład w jakość powietrza, którą firma może potwierdzić, mając w posiadaniu Certyfikat Gwarancji Pochodzenia.  

Dbałość o środowisko pozytywnie wpływa na odbiór zarówno wśród klientów, jak i współpracowników i partnerów biznesowych. Firmy, które są EKO, szybciej pozyskują nowych kontrahentów, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Łatwiej jest im również uzyskać dotacje z funduszy UE. Jak widać, zaangażowanie w zmniejszanie śladu węglowego przynosi przedsiębiorcom wiele wymiernych korzyści.

Prąd przyjazny środowisku w Twoim domu

Również klienci indywidualni mogą skorzystać z EKO oferty, która daje im świadomość, że wykorzystywana przez nich energia pochodzi z naturalnych źródeł, jest więc bezpieczna dla środowiska, a tym samym dla nich oraz ich rodzin. Dodatkowo aktywnie wspierają w ten sposób rozwój nowych technologii i przyczyniają się do rozbudowy sieci energetycznej. Przejście na ekologiczną ofertę jest niezwykle łatwe i trwa zaledwie kilka minut. Umowę na zakup ekologicznej energii można podpisać przez internet – zupełnie online i bez wychodzenia z domu.

Którą ofertę ekologicznego prądu wybrać?

Obecnie na rynku jest kilku sprzedawców proponujących takie rozwiązania. Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Po Prostu Energia, która oprócz czystej energii (potwierdzonej Certyfikatem Gwarancji Pochodzenia OZE zapewnia również przejrzyste warunki, gwarancję stałej, niskiej ceny i brak opłaty handlowej w 2019 r. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej na PPE trwa zaledwie 10 minut, a może przynieść wiele pożytku.

Mogłoby Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *