Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

PLENER FOTOGRAFICZNY W BIESZCZADZKIM LESIE

Fot. MBP Lubaczów

Dwudziestu uczestników XIII Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego z Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Polski 1 maja spędziło w lasach Bieszczadów.

Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

– Lasy bieszczadzkie dla fotografików są prawdziwym rajem – uważa Wacław Turek, organizator pleneru i szef krośnieńskiego Fotoklubu. – Leśnicy, od lat z nami współpracujący, dali nam znów wiele okazji do spotkania z naturą, co będzie miało odzwierciedlenie w poplenerowych wystawach. Na pewno najczęstszym motywem będzie jodła Lasumiła, która zrobiła na nas ogromne wrażenie – dodaje.

Uczestnicy spotkania mogli sfotografować leśne atrakcje i obiekty świadczących o historii leśnictwa.

Duże wrażenie zrobiła drewniana cerkiew w Komańczy, która po pożarze została odbudowana przy udziale Lasów Państwowych. Niewątpliwą atrakcją był też przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną do Balnicy, ale największą niespodzianką okazała się jodła Lasumiła – najgrubsze polskie drzewo tego gatunku rosnące w lasach Nadleśnictwa Baligród.

Uczestnicy mieli też okazję do fotografowania zawodów balonowych, rozgrywanych tradycyjnie w majowy weekend na krośnieńskim lotnisku. Organizatorem kilkudniowego pleneru było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, zaś leśną część programu zapewnili leśnicy.

EDWARD MARSZAŁEK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W KROŚNIE
Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *