Aktualności

Rodzaje pojemników na odpady – jak wybrać odpowiednie dla domu jednorodzinnego?

Fot. Eco-martket.pl
Segregacja śmieci polega na stosownym wyrzucaniu odpadów do precyzyjnie oznaczonych pojemników. Każdy z pojemników ma inny kolor oraz inne oznaczenia. Nie wszyscy jednak rozumieją genezy segregacji, a tym bardziej oznaczeń i kolorystyki, która niekoniecznie musi być intuicyjna. Postaramy się więc opisać każdy rodzaj pojemnika. Może okazać się to zbawienne dla tych, którzy kupują pojemniki na odpady do swojego gospodarstwa domowego – pamiętajmy, po nowelizacji ustawy śmieciowej każde gospodarstwo domowe zmuszone jest do segregacji odpadów. W przypadku zlekceważenia tego przymusu odbiorca odpadów może odmówić odbioru, jednocześnie zgłaszając sprawę do organów państwowych, które szybko nałożą na mieszkańców stosowną karę.

Rodzaje pojemników

Aby żyć z naturą, przepisami ustawy śmieciowej i własnym sumieniem za pan brat, warto segregować śmieci. Nie jest to trudne, gdy znamy rodzaje pojemników, do których trafiają poszczególne odpady. Oto one:

  • Pojemniki zielone – w nich umieszczamy szkło oraz wszystkie szklane opakowania. Należy pamiętać, że butelki lub inne szklane opakowania (na przykład słoiki) powinny być opróżnione i umyte.
  • Pojemniki żółte – pojemnik na plastik, tworzywa sztuczne oraz różnego rodzaju metale.
  • Pojemniki niebieskie – pojemnik na papier, makulaturę, opakowania kartonowe lub inne kartony wielkoformatowe. Warto pamiętać, aby przed wyrzuceniem papieru zgnieść go do granic możliwości.
  • Pojemniki czarne – pojemnik na odpady, które nie pasują do pozostałych typów koszy na śmieci, Zwykle trafiają tu odpady, których nie da się posegregować ze względu na ich budowę.

Pojemniki na śmieci w domach rodzinnych

Każdy, kto prowadzi własne domostwo powinien zadbać o odpowiednie oznaczenie pojemników na śmieci. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że jako administratorzy budynku odpowiadamy za to, co segregujemy, jak segregujemy i czy w ogóle segregujemy odpady. Jeżeli nie chcemy kupować własnych pojemników – możemy uzgodnić warunki wydzierżawienia pojemników z odbiorcą odpadów, z którym mamy umowę.

Szukaj pojemników w sklepie: www.eco-market.pl/2-kolowy-pojemnik-na-odpady-240L – Zamów już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *