Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

LEŚNE ATRAKCJE DLA DZIECI

Fot. Lasy Państwowe

Leśnicy z Nadleśnictwa Sokołów wzięli udział w cyklu imprez zorganizowanych dla najmłodszych mieszkańców Siedlec oraz Sokołowa Podlaskiego.

Fot. Lasy Państwowe

Fot. Lasy Państwowe

 

Podczas pikniku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Siedlcach bawiło się ok. 100 dzieci. Wychowankowie ośrodka mogli przejść po ścieżce zmysłów, wziąć udział w zawodach w rzucie szyszką do celu, spróbować przepiłować drzewo czy też odgadywać co jest w budce zgaduli. Pracownicy nadleśnictwa przyznają, że byli mile zaskoczeni dużą wiedzą dzieci na temat lasów i ich mieszkańców.

Specjalny program leśnicy przygotowali także na Piknik Rodzinny w przedszkolu „Leśna Kraina”, którego byli współorganizatorami. Uczestnicy imprezy mogli nie tylko wszystkimi zmysłami poznać las, ale także dowiedzieć się jak rozpoznawać poszczególne gatunki zwierząt zamieszkujących polskie lasy.
Stoisko Nadleśnictwa Sokołów było również oblegane w czasie festynu rodzinnego, który odbył się w miejskim parku w Sokołowie Podlaskim. Tym razem leśnicy przygotowali atrakcje nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Chętni mogli wziąć udział w leśnym quizie bądź uczyć się budowy ciała owada i rozpoznawania gatunków drzew.

Dodatkową atrakcją dla dzieci, którą otrzymywały w czasie festynów, były materiały promocyjne dostarczone przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, m.in. książeczki i kolorowanki „Od nasionka do książki”.

ROBERT PŁOCKI, NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA SOKOŁÓW
Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *