Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

WWF Polska razem z Biedronką chroni ginące gatunki zwierząt

fot. WWF.pl

Sieć Biedronka we współpracy z WWF Polska przygotowała specjalną ofertę produktów, które zwracają uwagę na problem ginących gatunków zwierząt. Specjalne maskotki, puzzle oraz zeszyty dostępne będą w sklepach tej sieci już od 22 września.

fot. WWF.pl

fot. WWF.pl

Fani zwierząt i organizacji ekologicznej WWF mają niepowtarzalną okazję nabycia edukacyjnych pluszaków, zeszytów i puzzli. Część dochodu ze sprzedaży tych produktów zostanie przekazana WWF Polska na projekty ochrony przyrody.

Asortyment przygotowany we współpracy z WWF Polska stanowią produkty, które są pomyślane jako realizacja idei „nauka poprzez zabawę”. Oprócz tego, że sprawią radość dzieciom i dorosłym, edukują o zagrożonych gatunkach.

WWF współpracuje z firmami, aby umożliwiać konsumentom dostęp do coraz szerszej gamy produktów ekologicznych – pozyskanych lub wyprodukowanych w sposób zrównoważony- mówi Jakub Skrzypczyk z WWF Polska. – Zachęcamy tym samym Polaków do podejmowania wyborów przyjaznych środowisku. Współpraca z Biedronką nam to umożliwia.

W ofercie będzie dostępnych dziewięć pluszowych maskotek przedstawiających gatunki rzadkie lub zagrożone wyginięciem w Polsce oraz na świecie, przygotowanych przez partnera akcji, firmę TAN-VIET. Wśród nich są gatunki występujące w naszym kraju: ryś, niedźwiedź, foka szara, morświn, wilk oraz w innych częściach globu: krokodyl syjamski, żółw szylkretowy, panda wielka i tygrys. Pluszaki odwzorowują naturalny wygląd zwierząt żyjących na wolności, a do każdej maskotki dołączona jest także zawieszka z krótkim opisem zwierzęcia oraz mapką obrazującą miejsca jego występowania. Dzięki temu każda z nich jest nie tylko zabawką, ale także źródłem wiedzy o zwierzętach.

Piękne zdjęcia zwierząt wraz z ich opisami dostępne będą także na pudełkach puzzli WWF, które stanowić mogą świetną rodzinną rozrywkę na długie jesienne wieczory. Osiem zestawów 1000 elementowych puzzli, wyprodukowanych z papieru pochodzącego z odpowiedzialnych źródeł, przedstawia zdjęcia żółwi morskich, pantery śnieżnej, wilków, tygrysów, pandy wielkiej, pingwinów, sowy i albatrosów.

Dla wszystkich miłośników przyrody i zwierząt przygotowano również oryginalne zeszyty z logo WWF wyprodukowane z certyfikowanego papieru. Zdobią je grafiki i zdjęcia przedstawiające m.in. zagrożoną wyginięciem pandę wielką. Zeszyty są nowością na polskim rynku.

Źródło: WWF.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *