Aktualności

Szlifowanie gładzi nie zawsze kończy się kurzem

fot. siniat.pl
Przeprowadzanie remontu, a na pewno etap prac związanych ze szlifowaniem gładzi kojarzony jest z ogromną ilością pyłu unoszącego się w powietrzu.

Oczywiście trudno jest odświeżyć mieszkanie zachowując przy tym nieskazitelną czystość, ale jak się okazuje można ograniczyć ilość kurzu po remoncie.

Jak to zrobić?

Wystarczy sięgnąć po bezpyłową gładź szpachlową!

Tradycyjną gładź szpachlową nakłada się najczęściej kilkoma warstwami, z których każda wymaga szpachlowania na sucho przy użyciu szpachelki. W wyniku tych działań powstaje ogromna ilość pyłu! Rozwiązaniem są gładzie bezpyłowe, które nanosi się na powierzchnię tylko raz i co więcej nie trzeba czekać do ich wyschnięcia, aby wyrównać ich strukturę. Czyli obróbka przebiega na mokro. Takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu  majsterkowiczom, którzy będą chcieli ograniczyć zakurzenie pomieszczeń w swoim mieszkaniu i szybciej zakończyć prace remontowe.

Gładzie szpachlowe ? zastosowanie

Gładzie szpachlowe są produktami przeznaczonymi do całopowierzchniowego wykonywania gładzi na podłożach mineralnych ścian i sufitów. Dzięki swoim właściwościom nadają się również do wypełniania rys i drobnych ubytków podczas prac remontowych i wykończeniowych. Ich głównym celem jest nadanie ścianom i sufitom gładkiej – jednolitej powierzchni. Na rynku dostępne są produkty, dające możliwość wykonywania gładzi na takich podłożach jak płyty gipsowo-kartonowe, tynki gipsowe, tynki cementowo-wapiennych, gładkie elementy betonowe, bloczki gipsowe oraz beton komórkowy. Uzyskana idealnie gładka powierzchnia znakomicie sprawdza się jako podkład pod farby, tapety i inne materiały dekoracyjne. Stanowią one podstawowy materiał w pracach remontowych i wykończeniowych.

Producenci materiałów budowlanych starają się dostarczać produkty, które nie tylko będą dawały satysfakcjonujący efekt końcowy, ale również będą łatwe w użyciu. Bo jak się okazuje dla wielu osób gładka ściana jest równie ważna jak szybkie doprowadzenie remontowanego mieszkania do stanu używalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *