Aktualności

Pojazd, a przedsiębiorca

samochód na firmę
fot. toyota.pl

Samochód jest dziś czymś więcej niż tylko środkiem transportu. Dla wielu, sprawny pojazd to być albo nie być w biznesie. Producenci oferują wiele zróżnicowanych modeli jednak okazuje się, że znaleźć ten najodpowiedniejszy to w cale nie taka prosta sprawa.

Każdy liczący się przedsiębiorca, który pragnie zaistnieć w branży, prędzej czy później musi stanąć przed trudnym wyborem. Jaki samochód wybrać. Sytuacja jest szczególnie uciążliwa gdy chodzi o samochód na firmę jednoosobową. Kupujący musi wybrać taki pojazd aby jednocześnie spełniał wiele wymagań, a zarazem nie kosztował ogromnej sumy pieniędzy.

Na ogół, osoba prowadząca jednoosobowe przedsiębiorstwo potrzebuje samochodu, który posiada wystarczająco dużo przestrzeni ładunkowej. Nie oznacza to, że musi to być samochód dostawczy. Według statystyk, małe firmy wybierają najczęściej pojazdy w nadwoziu kombi. Japoński producent samochodów – Toyota – oferuje tutaj trzy modele. Verso (dawniej Corolla Verso), Avensis Wagon i SUV-a Rav4, który choć nie posiada nadwozia kombi, posiada klapę otwieraną w osi poziomej co ułatwia załadunek. Dla przykładu, po złożeniu siedzeń w Avensis, dysponujemy przestrzenią ładunkową 1610 litrów. Taka ilość miejsca pozwala przewieźć przedmioty o sporych gabarytach.

Ekonomia, to kolejny ważny czynnik przy wyborze samochodu dla firmy jednoosobowej. Tutaj w grę wchodzą różne warianty w zależności od planowanego rocznego przebiegu pojazdu. Od lat, najlepiej sprzedają się samochody wyposażone w silnik Diesla. W ofercie Toyoty, znajdziemy silniki D-4D, które gwarantują dynamiczną jazdę przy niskim zużyciu paliwa, a co najważniejsze – niezawodność.

Wygoda, dla wielu właścicieli firm jednoosobowych jest czynnikiem decydującym. Doceniają ją ci, którzy każdego dnia spędzają wiele godzin w samochodzie. Komfortowy pojazd to lepsze samopoczucie, mniejsze zmęczenie, a co za tym idzie – większe zyski.

Po zapoznaniu się z powyższymi argumentami, śmiało można stwierdzić, że wybór to naprawdę skomplikowana czynność. Zakup samochodu to nie rzadko inwestycja na lata, a w przypadku firm jednoosobowych jest to szczególnie ważne. Dlatego warto zapoznać się z wszystkimi dostępnymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *