Aktualności

Nowoczesne ekologiczne samochody

toyota.pl

W ostatnich latach nacisk na ochronę środowiska naturalnego trafił również do branży motoryzacyjnej. Coraz więcej producentów samochodów pracuje nad tworzeniem aut, które pozwolą na zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i oszczędność. Prace nad takimi pojazdami pozwalają na tworzenie aut, które będą doskonałe w szczególności do jazdy miejskiej.

Prace nad autem, które pobiera niewiele paliwa i jest idealne do przemieszczania się po mieście pozwoliły na stworzenie samochodu hybrydowego. Głównym atutem tego typu samochodów jest niskie zużycie paliwa. Auto hybrydowe to połączenie tradycyjnego silnika spalinowego oraz nowoczesnego silnika elektrycznego, który działa dzięki akumulatorom niklowo metalowym. Hybrydowa Toyota Auris jest tego najlepszym przykładem – zużywa mniej niż 4 litry paliwa na sto kilometrów.

To przełom w dziedzinie motoryzacji, który całkowicie odmienia spojrzenia ludzi na samochody. Pod maską znajduje się silnik benzynowy oraz silnik elektryczny. Maksymalna prędkość tego wyjątkowego auta to 180 kilometrów na godzinę. System hybrydowy został skonstruowany w taki sposób, aby jak najczęściej samochód jechał na siniku elektrycznym. Oczywiście cena samochodu hybrydowego jest stosunkowo wysoka, gdyż trzeba się liczyć z zastosowaniem dwóch silników. Dodatkowo jest to nowoczesna technologia, co czyni ten samochód wyjątkowym.
Toyota wyprodukowała ten samochód z myślą o jeździe po mieście. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż w zakorkowanych miastach poruszanie się po ulicach odbywa się w powolnym tempie. Silnik hybrydowy tego samochodu jest dostosowany do wolnej jazdy, więc to opcja do spokojnego przemieszczania się.

Wybór takiego pojazdu to z pewnością wyjście w kierunku ochrony środowiska naturalnego oraz ogromna oszczędność na paliwie. W naszym kraju auta hybrydowe zyskują nowych zwolenników, jednak nie są one tak popularne jak na zachodzie. Niestety cena samochodu hybrydowego jest znacznie wyższa, co powoduje, że ten typ aut jest przeznaczony dla wąskiej grupy klientów. Niektóre kraje dla posiadaczy takich aut przygotowały specjalne ulgi podatkowe. Być może za kilka lat i u nas będą stosowane takie praktyki promujące auta ekologiczne.

One comment

  1. 1

    wcale nie musi być taka wysoka ta cena. yaris w hybrydzie na przykład wcale nie jest taki drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *