Aktualności, Odpady, Recykling

Kiedy Wywóz – harmonogram wywozu odpadów komunalnych w telefonie

Kiedy Wywóz to usługa elektroniczna, dzięki której mieszkańcy Lubaczowa będą mogli za pomocą urządzeń mobilnych w sposób prosty i komfortowy przeglądać harmonogram wywozu odpadów. Aplikacja stanowi łatwo dostępne źródło informacji i jest znakomitą inicjatywą, która powinna znaczącą wpływać na efektywność procesu selektywnej zbiórki odpadów.

Najważniejsze funkcje aplikacji Kiedy Wywóz to:

  • Udostępnienie informacji o aktualizowanym na bieżąco spisie stałych punktów selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK) i innych lokalizacji, w których możliwe jest pozostawienie odpadów,
  • Udostępnianie harmonogramów wywozu różnych typów odpadów (np. papier, szkło, tworzywa, BIO, zmieszane, itp.),
  • Możliwość oceny jakości usług świadczonych przez firmy wywozowe (mail ze zdjęciem do gminy),
  • Możliwość wyznaczenia trasy do miejsca, w którym znajduje się pojemnik na odpady,
  • Udostępnianie informacji o zbiórkach okazjonalnych (RTV/AGD, baterie, leki itp.)
  • Możliwość przekazania informacji o przepełnionych pojemnikach i lokalizacji odpadów ?niczyich?.

W momencie sprawdzania terminu wywozu nie jest konieczne aktywne podłączenie do Internetu, gdyż dane o harmonogramie mogą być pobrane wcześniej, jednorazowo urządzenie może pobrać dane na okres 1 miesiąca i zostać wyświetlone z pamięci urządzenia. Dane aplikacji obejmują już największe miasta w Polsce, m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław. Nasze miasto, jako pierwsze w regionie zdecydowało się na korzystanie z tej wygodnej i funkcjonalnej aplikacji.

Aby móc sprawdzić, np. w smartfonie, termin wywozu odpadów należy pobrać aplikację ze sklepu AppStore, Google Play lub Wndows Store ? w zależności od posiadanego systemu operacyjnego w urządzeniu mobilnym. Instalacja i uruchomienie aplikacji jest bardzo prosta. Po zainstalowaniu należy ją skonfigurować wprowadzając od 1 do 3 interesujących nas lokalizacji, np. miejsce zamieszkania, czy miejsce działalności gospodarczej. Usługa jest dostępna za darmo i można z niej korzystać na wszystkich urządzeniach działających pod kontrolą Systemów iOS, Android i Windows Phone 8. Aplikacja Kiedy Wywóz wspomaga realizację zarówno funkcji informacyjnych, jak i funkcji nadzoru nad funkcjonowaniem firm wywozowych, a mobilny charakter usługi sprawia, że możemy korzystać z niej w łatwy i komfortowy sposób. Poniżej został umieszczony QR Code umożliwiający dostęp do aplikacji oraz szczegółowy opis jej funkcji.

Skorzystaj z QR Code i pobierz aplikację na swoje urządzenie
QR_kiedywywoz
Harmonogramy wywozu odpadów komunalnych są dostępne, także na stronie internetowej lubaczow.pl

Źródło: lubaczow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *