Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

PRZYŁAPANI NA WŁASNYM PODWÓRKU

kradzież drewna - poznań
fot. Tomasz Niedzielski, Nadleśnictwo Taczanów
kradzież drewna - poznań

fot. Tomasz Niedzielski, Nadleśnictwo Taczanów

Złodzieje zostali złapani na swojej posesji w chwili przecinania skradzionego drewna. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Od dłuższego czasu Straż Leśna z Nadleśnictwa Taczanów (RDLP w Poznaniu) oraz policja z Sieroszewic patrolowała okoliczne lasy. Dzięki systematycznie prowadzonym działaniom, funkcjonariusze 1 kwietnia złapli dwóch mężczyzn, którzy dokonali wyrębu i kradzieży drewna z lasu.

Zostali oni przyłapani na gorącym uczynku. Funkcjonariusze weszli na teren posesji w chwili dzielenia skradzionego drewna. Sprawcami kradzieży okazali się mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego. Nadleśnictwo Taczanów oszacowało poniesione straty na ponad 1200 zł. Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Wspólne akcje strażników leśnych i policjantów mają zapobiegać kradzieży drewna z lasu, nielegalnym wycinkom i kłusownictwu. Funkcjonariusze sprawdzają również zasadność wjazdu do lasów samochodów, kontrolując pojazdy pod względem przewożonego ładunku.

Na spadek liczby kradzieży drewna wpływa nie tylko współpraca Straży Leśnej z policją, ale także zastosowanie przez LP nowoczesnych rozwiązań. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu posiada 126 urządzeń do monitoringu leśnego (kamery, foto pułapki i wideo rejestratory).
W ubiegłym roku na terenie RDLP w Poznaniu odnotowano 269 kradzieży drewna, w latach poprzednich było ich znacznie więcej.

MAŁGORZATA BRZOSTOWSKA, RDLP W POZNANIU
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *