Aktualności, Promowane

3 rzeczy o producentach środków ochrony roślin, o których nie miałeś pojęcia

środki ochrony roślin - rolnictwo
fot. cheminova.pl / materiały prasowe

Producenci środków ochrony roślin zajmują ogromną cześć rynku rolniczego. Aby dobrze dobierać środki ochrony roślin warto wiedzieć od kogo pochodzą. Wybierając produkty danego producenta dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego jak funkcjonuje tego typu branża. Poznaj 3 tajemnice producentów środków ochrony roślin.

1. Inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje

Aby firma mogła zyskać opinię niezawodnego partnera i wyrobić sobie dobrą renomę na rynku musi nieustannie prowadzić własne, autorskie i innowacyjne badania. Ich celem jest zaspokojenie aktualnych potrzeb rynku oraz rozwiązanie bieżących problemów upraw. Zarówno postęp hodowlany w tworzeniu nowych odmian roślin, jak również zmiany klimatyczne, powodują konieczność dużych inwestycji w badania związane z funkcjonowaniem roślin oraz ich środowiskiem życia. Poza tym współczesne światowe firmy produkujące środki ochrony roślin zdają sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie za sobą chemizacja rolnictwa, przez co prowadzą liczne prace badawcze, które mają pomóc w rozwoju zrównoważonego rolnictwa i przyczynić się do ochrony środowiska.

2. Wprowadzanie na rynek nowych preparatów nie jest łatwe

Co chwila na rynku pojawiają się nowe środki ochrony roślin. Może się wydawać, że wprowadzanie do obrotu tych produktów nie stwarza większych trudności. Nic bardziej mylnego. Samo przystąpienie do rejestracji preparatu poprzedzone jest wieloma godzinami badań prowadzonych w laboratorium oraz latami doświadczeń polowych. Średnio przyjmuje się, że same prace badawcze nad działaniem herbicydu trwają około 2 ? 3 lat. Dzieję się tak, ponieważ jest to praca żywych organizmach, które w różnych warunkach mogą zachować się w inny sposób. Takie badania muszą uwzględniać zarówno reakcje chwastów, jak również gatunków i poszczególnych odmian roślin chronionych. Celem prac badawczych jest wynalezienie preparatów, które pozwolą na optymalny wzrost, plon i zysk z produkcji roślinnej przy równocześnie jak najmniejszej ingerencji w środowisko. Po przeprowadzeniu szeregu badań i wypełnieniu wszelkich formalności rozpoczyna się proces rejestracji środka ochrony roślin, który trwa średnio 2 lata. Jak widać wprowadzenie na rynek nowego preparatu nie jest ani łatwe, ani szybkie.

3. Firmy są zwykle częścią dużego koncernu chemicznego

Większość z firm zajmujących się produkcją środków ochrony roślin należy do dużych koncernów chemicznych. Tak jest w przypadku firmy Cheminova, która należy do koncernu FMC. Zobacz, jaki środek ochrony roślin znajdziesz na Cheminova.pl  Historia firmy sięga 1938 roku, kiedy to została założona przez duńskiego inżyniera chemika Gunnara Andreasena. Od tego czasu przedsiębiorstwo rozwinęło się w dużą, międzynarodową firmę, której przedstawiciele znajdują się w 40 krajach. Spółka posiada aż 6 zakładów produkcyjnych i zatrudnia przeszło 2100 pracowników. Na rynku polskim obecna jest od marca 2006 roku jako Cheminova Polska Sp. z o. o.

Mogłoby Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *