Aktualności

Wycieczki przyrodnicze po Polsce nie tylko dla dzieci i młodzieży

wycieczki przyrodnicze - łono natury
for. sky4fly.pl

Choć wycieczki przyrodnicze kojarzą się głównie ze szkolnymi wyjazdami, to z roku na rok pojawia się coraz więcej firm, organizujących właśnie takie wyjazdy. Zdrowy i aktywny tryb życia sprawia, że wiele osób chce odpoczywać w okolicach np. parków krajobrazowych.

Wakacje to czas, gdy chętnie podróżujemy. Ci, którzy zamierzają udać się za granicę, często poszukują biletów lotniczych w promocyjnych cenach (np. na stronie www.sky4fly.net). Ci, którzy decydują się na odpoczynek w kraju, szukają tanich noclegów. Obok tych dwóch grup turystów wskazać należy jednak również trzecią – osoby zainteresowane wypoczynkiem na łonie natury i tym, jak człowiek oddziałuje na środowisko.

Zaprasza Boliwia, Kambodża i Madagaskar

Turyści, chcąc odkryć dzikie zakątki świata, powinni skusić się na wakacje za granicą. Boliwia, Kambodża czy Madagaskar to kraje, w których można przedzierać się przez dżunglę, przepływać rzeki łodziami, tropić zwierzynę i spać w domu na drzewie. Zorganizowane wycieczki, których nie brakuje, umożliwiają turystom odwiedzenie również ośrodków badawczych. W ten sposób zabawa i rozrywka została połączona z edukacją – zainteresowani dowiedzą się, jak chroni się zwierzęta czy rzadkie gatunki roślin.

Również po Polsce

Miłośnicy odpoczynku na łonie natury mogą też zdecydować się na wczasy w kraju. Możliwości jest i tu wiele, bo do odwiedzin zaprasza m.in. Biebrzański Park Narodowy. Osoby, które zdecydują się na ten kierunek podróży, mogą liczyć na wyjątkowe chwile. W zależności od terminu wakacji, można trafić na dodatkowe atrakcje – w tym roku w Goniądzu odbyła się otwarta wycieczka ornitologiczna, która została zorganizowana w ramach Europejskich Dni Ptaków.

Z myślą o edukacji najmłodszych

Środowisko naturalne jest dobrem wszystkich, w szczególności zaś przyszłych pokoleń. By nasi potomkowie rzeczywiście mieli co podziwiać, konieczna jest edukacja najmłodszych. Coraz więcej rodziców korzysta z możliwości spędzenia ze swoimi dziećmi czasu na łonie natury. Wczasy przyrodnicze dla rodzin są coraz popularniejsze, a z roku na rok rośnie liczba ich uczestników. Ci, którzy zdecydują się na takie, mogą liczyć na wiele atrakcji – organizatorzy dbają o to, by najmłodsi się nie nudzili, a starsi mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

A może urlop w gospodarstwie agroturystycznym?

Na turystycznej mapie Polski nie brakuje gospodarstw agroturystycznych. To alternatywa dla zatłoczonych plaż czy stoków. W gospodarstwach agroturystycznych można wypocząć z dala od zgiełku miasta czy pośpiechu. Czas płynie wolniej, choć dzień spędza się aktywnie – w siodle, na łódce czy… przy pracach polowych. Większość gospodarstw, oferując wypoczynek turystom, zapewnia również atrakcje najmłodszym, dzięki czemu na eko-wakacje może udać się cała rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *