Promowane

Technologia w sporcie, czyli przenośne USG

mobilne USG

Dzięki rozwojowi technologii pojawiła się możliwość stworzenia mobilne USG. Pozwala to na szybkie i precyzyjne przeprowadzenie badania w każdych warunkach i o każdej porze. Garściami czerpią z tego osoby związane z zawodowym sportem – ponieważ liczy się tam każda sekunda.

Przenośne USG w sporcie (mobilne usg)

Pierwszym zawodowym klubem, który zaczął korzystać z przenośnego USG jest holenderski zespół piłkarski (wielokrotny mistrz kraju oraz uczestnik Ligi Mistrzów) – PSV Eindhoven. To doskonały sposób na budowanie przewagi w obszarach o których wcześniej nie można było nawet marzyć. W sporcie w którym liczy się szybkość (w tym szybka diagnoza oraz podjęcie terapii), mobilne usg to doskonałe rozwiązanie. Dzięki niemu w przypadku urazu zawodnika, można przeprowadzić badanie oraz ustalić wstępną diagnozę, w dowolnym miejscu (m.in. ośrodek treningowy, turniej towarzyski itp.). Przenośne USG sprawdzi się także podczas meczu oraz innych wydarzeń sportowych. To wszystko powoduje, że po wstępnej szybkiej diagnozie, można zapewnić zawodnikowi nie tylko lepszą opiekę (dostosowaną do rodzaju urazu), ale również podjąć właściwe leczenie urazu. Skorzystanie przez PSV Eindhoven z innowacji jaką jest mobilne usg to jasny sygnał nie tylko dla konkurencyjnych zespołów, ale również dla producentów – zawodowy sport potrzebuje tego typu rozwiązań oraz coraz częściej będzie po nie sięgał. Oczywiście przenośne USG nie musi być wykorzystywane tylko w zawodowym sporcie, ta technologia doskonale sprawdzi się także w miejscach w których szpitale oddalone są o kilkanaście czy kilkaset kilometrów. Mobilność to przyszłość!

USG w smartfonie

Dzięki najnowszym rozwiązaniom możliwe jest przeprowadzenie badania diagnostycznego z wykorzystaniem przenośnego USG (USG w smartfonie). Do jego przeprowadzenia wystarczy mobilne USG oraz smartfon. Dzięki trzem krokom możesz rozpocząć to bardzo precyzyjne badanie w każdym miejscu i porze – jak to zrobić? Pierwszym krokiem jest pobranie na swojego smartfona specjalnej aplikacji (Lumify) z systemem Android. Drugim krokiem jest połączenie głowicy do swojego smartfona (wystarczy do tego USB). Ostatnim krokiem jest włączenie aplikacji i przeprowadzenie badania z wykorzystaniem specjalnej głowicy i swojego smartfona – szybko i sprawnie! Więcej informacji na temat tego nowoczesnego rozwiązania (Mobilne USG) znajdziesz na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *