Promowane

Telemetria Valtra Connect – czyli nowoczesne technologie dla rolnictwa!

Telemetria Valtra Connect

O tym, że nowoczesne i wydajne rolnictwo nie może funkcjonować bez zastosowania odpowiednich maszyn czy środków ochrony roślin, wie każdy. Dużo mniejsza jest jednak świadomość korzyści, jakie można osiągnąć dzięki zastosowaniu różnego rodzaju inteligentnych technologii, takich jak, chociażby telemetria Valtra Connect. Czym charakteryzują się te rozwiązania i dlaczego warto w nie inwestować? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście!

Dlaczego warto korzystać z innowacji w rolnictwie?

Nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne z reguły kojarzone są z branżą IT czy też automatyzacją produkcji przemysłowej. W tym przypadku jednak pierwsze skojarzenia absolutnie nie pasują do rzeczywistości. Inteligentne technologie równie skutecznie mogą być bowiem użyte w rolnictwie – szczególnie w dużych gospodarstwach. Co jasne, głównym celem ich wdrożenia jest usprawnienie zarządzania, które owocować będzie wzrostem wydajności i osiąganych zysków. Osiągnięcie takich efektów możliwe jest dzięki:

  • gromadzeniu olbrzymiej ilości danych o funkcjonowaniu poszczególnych maszyn i urządzeń.
  • bieżącemu przetwarzaniu i analizowaniu informacji, celem optymalizacji użycia np. ciągników i kontroli ich wykorzystania.
  • zbieraniu i wykorzystaniu danych historycznych, pozwalającemu na lepsze planowanie działalności.

Wszystkie te elementy pozwalają na poprawienie organizacji produkcji rolnej i pełną kontrolę jej przebiegu – co w efekcie umożliwia zwiększenie wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

Telemetria Valtra Connect – poznaj jej możliwości!

Mówiąc o innowacyjnych technologiach dla rolnictwa, warto podkreślić, że dziś producenci rozwiązań tego typu – tacy jak firma Valtra, oferują nie jeden, a kilka produktów różniących się możliwościami i zastosowaniem. Jednym z bardzo ciekawych i wartych opisania systemów jest telemetria Valtra Connect. Pozwala ona na bieżące monitorowanie zarówno lokalizacji ciągnika – dzięki modułowi GPS, jak i jego aktywności oraz stanu. Uzyskane dane można z kolei wyświetlić w dowolnym miejscu na urządzeniu mobilnym i korzystać z nich także w czasie rzeczywistym. Pozwala to na sprawne zarządzanie posiadanymi ciągnikami, kontrolowanie wydajności podwykonawców i dodatkowo monitorowanie sprawności poszczególnych pojazdów. Efektem tego jest z kolei ograniczenie kosztów, optymalizacja wykonywanej pracy i ograniczenie problemów związanych z ewentualnymi awariami sprzętu. Dane z Valtra Connect są bowiem także przekazywane partnerowi serwisowemu, który na bieżąco może wykrywać nadmierne zużycie elementów oraz lepiej organizować planowe przeglądy i naprawy.

Pakiety technologii Valtra – czy się opłacają?

Z całą pewnością korzystanie z technologii Valtra Connect pozwala na poprawę wydajności każdego gospodarstwa rolnego. Jak nietrudno się jednak domyślić, zastosowanie kilku inteligentnych technologii pozwala na uzyskanie jeszcze większych zysków. Dlatego też obecnie firma Valtra oferuje swoim klientom specjalny promocyjny pakiet rozwiązań, w skład którego wchodzą:

  • nawigacja z dokładnością do 2 cm – pozwala na bardzo precyzyjne prowadzenie maszyn rolniczych,
  • ISOBUS – technologia umożliwiająca łączenie kompatybilnych maszyn czy urządzeń celem zbierania i analizowania danych oraz zarządzania ich pracą,
  • podłokietnik SmartTouch – który modernizuje pracę ciągnikiem. Wyposażony jest on w 9-calowy monitor dotykowy i joystick, które ułatwiają obsługę sprzętu i pozwalają na lepszą kontrolę poprzez magistralę ISOBUS,
  • kontrolę sekcji (AgControl Section) – rozwiązanie to pozwala na dokładne zarządzanie dozowaniem nasion i nawozów, celem wyeliminowania luk czy dwukrotnego ich nałożenia,
  • Valtra Connect – jak już wspomniano, system ten pozwala na monitorowanie pracy ciągników rolniczych.

Połączenie wszystkich tych elementów gwarantuje uzyskanie znacznego wzrostu wydajności produkcji, ograniczenie kosztów oraz usprawnienie zarządzania, a wszystko to można uzyskać w promocyjnej cenie 15 tys. złotych netto (oferta ograniczona czasowo – więcej szczegółów można uzyskać po kontakcie z dealerem). W praktyce bowiem wartość korzyści wynikających ze wdrożenia oferowanych przez firmę Valtra technologii z pewnością bardzo szybko przekroczy koszt ich zakupu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *