Aktualności, Promowane

Ekologiczne rozwiązania dla firm

ekologiczne rozwiązania dla firm

Moda na rozwiązania eko na dobre zagościła w Polsce. Firmy, które uwzględniły je, jako główny punkt w swojej polityce CRS (corporate social responsibility) mogą walnie przyczynić się do poprawy kondycji środowiska naturalnego. Okazuje się, że to podejście może niemal natychmiast przynieść wymierne korzyści. Możemy zyskać nie tylko prestiż i szacunek społeczności lokalnej, ale również przyczynić się do poprawy finansów naszego przedsiębiorstwa. Zwiększanie zysków to podstawa funkcjonowania każdej firmy. Nie da się ich wygenerować bez dokonywania inwestycji w rozwój. Stosowanie ekologicznych rozwiązań może stanowić sprytny sposób na zadbanie o interesy własne i naszego otoczenia.

Żarówki LED – zalety

Bardzo prostym sposobem na poprawę finansów naszej marki jest ograniczanie wydatków, a zwłaszcza tych, które nie są konieczne. Dokonujemy stałych opłat w postaci podatków i rachunków za usługi. Te o największych kwotach dotyczą usługi dostarczania energii elektrycznej. Dlatego warto postarać się o energooszczędne urządzenia, które będą cechowały się największą wydajnością pracy przy niskim poborze energii. Współczesnymi produktami, które spełniają oba te wymogi, są nowoczesne żarówki LED i inne źródła światła oparte o diody elektroluminescencyjne.

Żarówka wolframowa a żarówka ledowa

Ten rodzaj oświetlenia, mimo mylącej nazwy “żarówka” nie ma zbyt wiele wspólnego z tradycyjnymi szklanymi bańkami z żarnikiem wolframowym. Ten ostatni został zastąpiony przez specjalny chip półprzewodnikowy. 

Dzięki swobodnemu przeskakiwaniu elektronów między dwoma płytkami półprzewodnika energia elektryczna jest znacznie lepiej konwertowana w światło niż w ciepło. W wypadku starego żarnika było ono niezbędne do uzyskania odpowiedniej temperatury, w której mógł on zacząć dostarczać odpowiedniej ilości światła. W praktyce oznacza to znacznie mniejszy pobór mocy w Watach i w efekcie –  niższy rachunek za zużycie prądu. Ponadto, półprzewodnikowa płytka (pokryta odpowiednim luminoforem) uzyskuje znacznie więcej lumenów z wata. To oznacza, że świeci ona znacznie jaśniej przy jednocześnie mniejszym poborze energii. 

Dzięki tym cechom możemy z miłym zaskoczeniem zauważyć, że bardziej opłaca się nam zrezygnować z tańszych żarówek wolframowych lub metalohalogenkowych na rzecz nieco droższych, ledowych. Różnice w poborze energii elektrycznej sięgają dziesiątek watów, co w skali całego roku da zauważalną różnicę w naszej fakturze. Perspektywa niskich rachunków za prąd jest obiecująca. Wróćmy też na chwilę do aspektu ekologicznego w korzystaniu z ledowych żarówek.

Ekologiczne żarówki LED

Tym, co stanowi o ekologii danego źródła światła, jest ilość emitowanego ciepła, dwutlenku węgla i poboru energii elektrycznej. Wspomnieliśmy już, że żarówka LED nie potrzebuje wysokiej temperatury pracy do emitowania światła wysokiej jakości, jak w wypadku starego żarnika pracującego w próżniowej bańce. A skutkiem ubocznym wysokiej temperatury jest emisja dwutlenku węgla, który jest gazem cieplarnianym. 

Problem wysokiej temperatury dotyczy wolframowych żarówek oraz lamp wyładowczych, w szczególności lamp wysokoprężnych. Stosując ledowe źródła światła, możemy zyskać odpowiednio oświetlone pomieszczenia i optymalne warunki do pracy. Dbamy nie tylko o nasz interes, ale o klimat, który jest dobrem wspólnym nas wszystkich. Wszelkie działania, które ograniczą  jego ocieplanie, będą bardzo pożądane. Dlatego warto się nimi chwalić.

Niezawodne źródło światła? Żarówki AluCorn Greenie

Żarówka LED AluCorn Greenie
Żarówka LED AluCorn Greenie

Mamy zatem szereg rzeczowych argumentów przemawiających za rezygnacją ze starych żarnikowych i wyładowczych źródeł światła (lampy sodowe, rtęciowe, metalohalogenkowe). Warto dodać, że wybór żarówki opartej o diody elektroluminescencyjne oznacza nie tylko światło wysokiej jakości i optymalnej jasności, ale również produkt, który będzie cechował się znacznie większą żywotnością.

Dla przykładu specjalistyczna żarówka przemysłowa AluCorn Greenie jest doskonałym zamiennikiem dla starych lamp sodowych. Cechuje je aż trzy razy mniejszy pobór mocy i znacznie dłuższy czas działania. Może ona pracować aż 50 000 godzin przy pełnej sprawności i świecić jeszcze dłużej z bardzo powolnym w porównaniu ze starymi żarówkami spadkiem jasności. 

Mamy do dyspozycji wariant świecący w barwie naturalnej białej – doskonałej zarówno do prac manualnych na produkcji, jak i w magazynie, do pracy intelektualnej z dokumentacją lub przy ekranie komputera. Już kilka żarówek Alucorn Greenie jest w stanie optymalnie rozświetlić mały magazyn. Wszystko to dzięki kątowi rozsyłania światła wynoszącego 360 stopni i oferowanej jasności z przedziału od 3 do nawet 30 tysięcy lumenów w zależności od modelu i wariantu. Zaletą tej żarówki jest niewątpliwie uniwersalny trzonek E27 i możliwość pracy zarówno w oprawie magazynowej, jak i ulicznej.

AluCorn LED Greenie
AluCorn LED Greenie

Oświetlenie przemysłowe LED – lampy liniowe pod wymiar

Znając zalety ledowych źródeł światła, będziemy mogli znacznie śmielej pomyśleć o  zastosowaniu odpowiednich lamp do poszczególnych pomieszczeń w naszej firmie. Jeśli posiadamy siedzibę główną z holem reprezentacyjnym, to ciekawym rozwiązaniem na oświetlenie takiej powierzchni może być zastosowanie oświetlenia liniowego. Ten rodzaj lamp LED pozwala na utworzenie nieprzerwanych i świecących równomiernie ciągów światła umieszczonych na suficie przez montaż natynkowy lub wbudowanych w istniejący podwieszany sufit. Bardzo praktycznym rodzajem tego typu oświetlania są liniowe systemy oświetlenia Linea PRO. 

Biuro Linea Pro Office
Biuro Linea Pro Office

Są to zintegrowane oprawy LED w formie łączonych modułów z matową przesłoną. Są one dostępne w trzech różnych kolorach obudowy, w trzech temperaturach barwowych światła i oferujące różne moce i poziomy jasności dostarczanego światła. Możliwość montażu natynkowego, podtynkowego lub podwieszanego w czworokątny o dowolnych długościach pozwala na estetyczną i ponadczasową aranżację świetlną. Dzięki temu bez problemu oświetlimy recepcję, korytarze i sale konferencyjne. 

Lampy liniowe serii Linea Pro od Greenie mogą z powodzeniem pracować jako lampy przemysłowe na małej linii produkcyjnej przy składaniu elektroniki. Matowe przesłony pozwolą optymalnie rozproszyć światło i bez trudu rozróżniać szczegóły i kolory najbardziej skomplikowanych elementów. Lampy liniowe Linea Pro to uniwersalny i praktyczny produkt, który bez trudu wpisze się w każde nowoczesne wnętrze.

Ogrzewanie na podczerwień

Ekologiczne rozwiązania są również dostępne w dziedzinie systemów grzewczych i uzyskiwania ciepła. Produkty takie jak maty i panele grzewcze do swojej pracy wykorzystują energię elektryczną i stanowią obecnie najczystsze z dostępnych sposobów ogrzewania. Ogrzewanie na podczerwień dostarcza nie tylko ciepła. Dezynfekuje powietrze i szybko nagrzewa wyziębione pomieszczenia. Jest ono całkowicie bezpieczne dla zdrowia i może pomóc uniknąć infekcji i przeziębień – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ze względu na pobór mocy świetnie sprawdzi się w przestrzeni biurowej w dobrze ocieplonych budynkach. Ich zaletą jest łatwy montaż i obsługa. 

Ekologiczne panele na podczerwień

Praktycznym zastosowaniem elektrycznego panelu grzewczego na podczerwień będzie umieszczenie go w biurze w celu ogrzania pomieszczenia. Umieszczenie paneli na podczerwień na suficie tuż nad boksami stanowisk pracowniczych w dużej przestrzeni biurowej pozwoli na utrzymanie optymalnej temperatury w całym pomieszczeniu. W ten sposób można wyeliminować problem przeziębień wśród pracowników wskutek skrajnych temperatur wynikających z gwałtownego wyziębiania pomieszczeń przy wietrzeniu oraz zbyt intensywnego ogrzewania. System grzewczy oparty o panele grzewcze sterowane z termostatu pozwolą na utrzymanie sprzyjających pracy warunków. Zyskamy również   komfort pracowników, który przełoży się na wydajność, a ta oznacza zysk. Z tego powodu warto pomyśleć o tym rodzaju ogrzewania. 

Panel LED Greenie na podczerwień
Panel LED Greenie na podczerwień

Myśląc o inwestycji w nowoczesne oświetlenie LED i w system ogrzewania podczerwienią z pewnością obawiamy się z powodu konieczności wydania znacznej kwoty na potrzebną przecież modernizację. Aby nie nadwyrężać finansów i mieć pewność, że będzie ona udana warto skorzystać z profesjonalizmu doświadczonej firmy. Od takiego przedsiębiorstwa masz prawo spodziewać się projektu fotometrycznego w celu uzyskania symulacji nowego oświetlenia oraz audytu energetycznego w celu oszacowania oszczędności uzyskanych z tytułu inwestycji. Warto również zapytać o sprawdzony program ESCO, który przez system dogodnej umowy spłacania inwestycji pozwoli na zminimalizowanie ryzyka inwestycyjnego praktycznie do zera. Postaw na energooszczędne źródła światła i ekologię w ogrzewaniu już dziś i obserwuj, jak rosną oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *