Aktualności

Chcesz podróżować szybko i bezpiecznie, pozostając w zgodzie z ekologią? Rower elektryczny to rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Fot. Oxygenbikes.pl
Rowery elektryczne, popularnie nazywane również rowerami ekologicznymi, to obecnie jedna z najbardziej przyjaznych środowisku form transportu. W przeciwieństwie do samochodów lub skuterów, nie emitują one szkodliwych dla środowiska spalin, dzięki czemu znajdują swoich zwolenników nawet wśród najbardziej zaangażowanych ekologów. Jazda na rowerze ze wspomaganiem łączy ze sobą szybkość poruszania się samochodem, oraz komfort jazdy na rowerze tradycyjnym, do minimum redukując niedogodności powiązane z obydwoma środkami transportu, takie jak konieczność stania w korkach, niekończące się poszukiwania miejsc parkingowych lub zmęczenie i dyskomfort po przebyciu zbyt dużej ilości kilometrów. Podróżując rowerem elektrycznym sami jesteśmy w stanie zdecydować, jak wysoki poziom wspomagania uważamy aktualnie za najbardziej odpowiadający naszym potrzebom, panującym warunkom pogodowym oraz rzeźbie terenu jaki mamy zamiar przebyć.

Po rowery elektryczne bardzo często sięgają osoby, którym los środowiska naturalnego nie jest obojętny. Nareszcie nastąpił moment, kiedy szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście można stanowczo oddzielić od zatruwania powietrza szkodliwymi spalinami mającymi bardzo negatywny wpływ na ludzki organizm. Poziom zanieczyszczenia powietrza dymem spalinowym w wielu miastach Polski stanowi poważny problem stanowiący realne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Smog, kwaśne deszcze, efekt cieplarniany oraz wciąż powiększająca się dziura ozonowa to tylko niektóre z negatywnych skutków rosnącej ilości zanieczyszczeń w atmosferze, dlatego każde, nawet najmniejsze działanie mające na celu redukcję emisji spalin jest ważne i może w znacznym stopniu wpłynąć na poprawę ogólnego komfortu życia.

Niezależnie od tego jak wygląda krajobraz miejsca w którym mieszkasz, w jakim jesteś wieku oraz jaki jest poziom twojej sprawności fizycznej, rower elektryczny zawsze pomoże ci dotrzeć do celu szybko, wygodnie i bez zbędnej zadyszki, nie emitując przy tym ani grama szkodliwych dla środowiska spalin. Dodatkowo, w momencie gdy zdecydujesz się przesiąść na rower z samochodu lub skutera, już po około miesiącu zauważysz, że udało ci się zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy, a twoja kondycja uległa znacznej poprawie. Rowery ekologiczne od wielu lat cieszą się ogromną popularnością w całej Europie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii oraz Holandii, jednak i mieszkańcy Polski zaczynają doceniać ich niski koszt eksploatacji, estetyczny design oraz niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach. Bycie eko wreszcie stało się prostsze.

One comment

  1. 1

    Rower elektryczne tak jak i hulajnogi elektryczne, longboardy itd nei sa w w ogole ekologiczne. Wyprodukowanie baterii oraz dodatkowo to ze praktycznie w wielu pojazdach tego typu po 3ech latach nie mozna dokupic nowej poniewaz akumulator jest dosc nietypowy czyni te srodki transportu malo ekologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *