Aktualności

Ciepło dla indywidualistów…

fot. meibes.pl

Ogrzewanie decentralne – osobne dla każdego mieszkania, to dobre rozwiązanie dla ceniących sobie niezależność. Obecnie takie właśnie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane, ma bowiem wiele zalet nie do przecenienia.

Mieszkaniowa stacja cieplna to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań dotyczących ogrzewania i dostarczania ciepłej wody do mieszkań i lokali. To rozwiązanie jest coraz bardziej popularne przede wszystkim ze względu na oszczędność, jaką przynosi. Zaletą takiego rozwiązania jest niezależne ogrzewanie dla każdego lokalu oraz indywidualne rozliczanie za zużyte ciepło. Indywidualne ogrzewanie zapewnia też sporą oszczędność i mniejsze straty ciepła niż w przypadku ogrzewania centralnego. Stacja cieplna osobna dla każdego mieszkania zapewnia jej użytkownikom nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim komfort użytkowania. Stacja jest w pełni zautomatyzowana, gwarantuje bezpieczeństwo, a także daje możliwość dogrzania pomieszczenia w dowolnym czasie. Stacja cieplna instalowana w mieszkaniu pozwala przy pomocy jednego licznika ciepła opomiarować zużycie ciepła na cele centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Stacja cieplna zajmuje niewiele miejsca i jest zwykle umiejscawiana w przedpokoju lub na klatce schodowej. A jeżeli to możliwe, to w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Zwykle jest umieszczana w estetycznej, nie rzucającej się w oczy, obudowie. Zaletą ogrzewania decentralnego jest między innymi łatwy dostęp do jego wszystkich elementów, co ułatwia przeprowadzenie wszelkich napraw i prac serwisowych. Plusem tego typu rozwiązania jest również niewielki rozmiar tych urządzeń i to, że działają bezobsługowo. Stacja nie emituje hałasu i jest łatwa w montażu. Ciepło to w naszym klimacie towar na wagę złota – może warto zastanowić się nad prywatną stacją ciepła? Daje nam ona nie tylko kontrolę nad temperaturą, ale także spore oszczędności – koszty mogą być nawet o jedną trzecią niższe niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Stacja cieplna w każdym mieszkaniu to już niedaleka przyszłość. Coraz większa liczba developerów wybiera bowiem właśnie to rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *