Aktualności

Jak podnieść swoje plony

fot. meblobranie.pl
Chyba tylko w Polsce ogródki działkowe cieszą się tak dużą popularnością. Niewielkie kawałki ziemi, bardzo często umieszczone w miastach, to alternatywa dla gospodarstw wiejskich, bowiem nawet na niewielkiej działce można uprawiać warzywa dla własnych potrzeb.

Doskonałym sposobem, aby nawet na tak małej działce cieszyć się dobrymi plonami, pięknymi pomidorami czy sałatą zanim pojawią się w sklepach, jest budowa specjalnych tuneli. Lekkie tunele foliowe są zbudowane z aluminiowego stelażu pokrytego folią, zaś same stelaże mogą być wykonane z rurek PCV. Stelaż jest jednak na tyle lekki, że można go ustawiać w dowolnym miejscu i swobodnie przestawiać. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy nie ma konieczności, aby demontować tunel na sezon jesienno – zimowy.

Na rynku można znaleźć tunele z folii o różnych parametrach, zaczynając od kształtu tunelu, poprzez jego wysokość czy rodzaj i kształt drzwi. Najczęściej takie tunele mają dwoje drzwi, umiejscowionych z przodu i tyłu, jednak wybierając tunel warto zwrócić uwagę także na to, czy drzwi są składane i czy można je dodatkowo zamykać. Dla użytkowników ważna jest nie tylko wielkość samego tunelu, ale także to, czy dołączona do stelaża folia ma specjalne mocowania oraz sznurki do jej ściągania i naprężania. Te proste rozwiązania pomagają także na szybkie przenoszenie całego tunelu w inne miejsca, bowiem równie szybko można go rozłożyć czy złożyć po sezonie.

Osoby, które wybierają tunel foliowy na swoją działkę po raz pierwszy, powinny zwrócić uwagę nie tylko na wielkość tunelu i jego dopasowanie do wymiarów działki, ale również na rodzaj materiałów, z których tunel jest wykonany. Pokrycie z folii jest najczęściej wybierane na kilka sezonów, a sama folia powinna także zabezpieczać rośliny przed promieniowaniem UV. Jeśli tunel kupowany jest z myślą o zwiększaniu plonów i docelowo będzie potrzebny albo dodatkowy tunel, albo dodatkowa przestrzeń, to warto wybierać tunele, które można rozbudowywać o kolejne segmenty. Taka rozbudowa będzie tańsza niż zakup nowego tunelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *