Aktualności, Styl życia, Zdrowie

Polacy coraz częściej kupują kosmetyki oparte na naturalnych składnikach i wolne od konserwantów

fot. Newseria.pl

Polacy przywiązują dużą wagę do składu kosmetyków. Ponad połowa klientów perfumerii przy wyborze produktów do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów kieruje się przede wszystkim jakością i składem kupowanego produktu. Polacy preferują kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Coraz więcej osób zwraca też uwagę na to, czy kupowane produkty były testowane na zwierzętach.

Z badań Grupy On Board wynika, że Polaków bardzo interesuje skład wszelkiego rodzaju produktów do pielęgnacji zarówno ciała, twarzy, jak i włosów. Na skład kosmetyków zwraca uwagę 53 proc. badanych, a na ich jakość 51 proc. Dla klientów perfumerii bardzo ważne jest, by kosmetyki były pozbawione konserwantów. Polacy chcą także, by produkty do pielęgnacji składały się przede wszystkim z naturalnych składników. Coraz więcej osób zwraca również uwagę na to, czy kosmetyki były testowane na zwierzętach.

– Bardzo skuteczne są produkty, które zawierają bardzo dużą liczbę składników naturalnych. Takim przykładem jest skwalen, wyrafinowany olejek z oliwy bądź lawendy. Bardzo ważna w pielęgnacji jest też witamina C, która uzupełnia potrzeby naszej skóry. Witamina C jest takim podstawowym składnikiem pielęgnacji naszej twarzy. Wpływa ona bardzo pozytywnie na spowalnianie procesu starzenia się naszej skóry. Jest to bardzo silny antyoksydant – mówi Marlena Jękot, kierownik salonu Kiehl’s, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Skwalen jest naturalnym składnikiem ochronnym warstwy lipidowej skóry i włosów. Z wiekiem jego ilość w organizmie maleje, dlatego warto uzupełniać jego niedobory, stosując odpowiednie kosmetyki. Używanie produktów bogatych w skwalen i witaminę C sprawia, że skóra jest bardziej rozświetlona, a zmarszczki mimiczne zostają wyrównane i spłycone. Działanie przeciwstarzeniowe jest bardzo istotnym kryterium wyboru kosmetyku dla Polek. Panie szukają przede wszystkim produktów, które mają bardzo wysokie stężenie składników naturalnych.

– Przy tworzeniu takiego produktu zdecydowanie najważniejszy jest dobór odpowiednich składników. W tym przypadku różnego rodzaju olejków, które wpływają bardzo pozytywnie na naszą skórę, cerę, jej koloryt i oczywiście zapobiegają starzeniu się skóry. I są to produkty, które mają stężenie powyżej 99 proc. nawet. Tego typu kosmetyki oczywiście są dopasowane do indywidualnych potrzeb – mówi Marlena Jękot.

Tylko 37 proc. badanych zadeklarowało, że przy wyborze kosmetyków zwraca uwagę na markę. Tymczasem zdaniem ekspertów zwłaszcza przy wyborze kosmetyków naturalnych należy przywiązywać wagę do historii firmy. Warto wybierać marki, które mogą pochwalić się wieloletnią tradycją w produkowaniu kosmetyków opartych na naturalnych składnikach, co stanowi gwarancję ich wysokiej jakości.

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *