Aktualności

Równowaga przede wszystkim

seat-auto.pl

Sprawdzone rozwiązania zawsze będą miały swoich zwolenników. Tak jest właśnie ze średniej wielkości sedanami czy liftbackami, które nie są limuzynami, a jednak ich istnienie na rynku ma sens, choćby z wynikającego na nie zapotrzebowania.

Samochody ze „ściętym” tyłem nadwozia może i wyglądają atrakcyjnie, ale zwykle dysponują przeciętną przestrzenią bagażową. Dopiero do aut typu sedan czy liftback można zapakować coś większego. Przedstawicielem tej drugiej grupy pojazdów jest najnowszy Seat Toledo. Zaprezentowana oficjalnie w Paryżu 2012 roku IV generacja tego pojazdu wyraźnie różni się od poprzednika, którego kształty nawiązywały bardziej do minivana. Seat umieścił swój model w niższym, niż to miało dotychczas segmencie, czyli w „B+”. Rozwiązanie to jak najbardziej miało sens, ponieważ reprezentantem o klasy wyżej jest nowy Leon.

W przypadku konfigurator dla Seata Toledo  pozwala na wybór jednej z czterech odmian silnika benzynowego oraz dwóch jednostek wysokoprężnych. To właśnie one składają się na paletę silnikową tego modelu. Podstawowa wersja 1.2 litra MPI legitymuje się mocą 75 koni mechanicznych. Bardziej wymagający klienci mogą wybierać pośród jednostek oznaczonych symbolem TSI w wersji 1.2 85 i 105 konimechanicznych oraz odmianie 1.4, która z kolei ma 122 KM. Zwolennicy silników diesla mogą zdecydować się na jeden z dwóch wariantów silnika 1.6 TDI Common Rail w opcji 90 lub 105 koni mechanicznych. W wybranych wersjach jednostki te mogą być sprzężone z systemem Start/Stop, który ma za zadanie oszczędzać paliwo w trakcie postoju.

Patrząc od strony liczb na Seata Toledo, dane techniczne prezentują się naprawdę obiecująco. Na szczególną uwagę zasługuje bagażnik o pojemności aż 550 litrów. Ze względu na pochyloną klapę dostęp do niego jest wzorowy. Przestrzeń ładunkowa po złożeniu siedzeń można powiększyć do 1490 litrów. Nadwozie jest na tyle przestronne, że bez trudu samochodem tym mogą podróżować cztery osoby, a jak zajdzie potrzeba, to znajdzie się także miejsce dla piątej. Liczba pięć w tym przypadku tego modelu to maksymalna ilość gwiazdek zdobyta w teście zderzeniowym Euro NCAP.

Patrząc na nowy model Seata można przypuszczać, że wkrótce będzie on częstym widokiem na polskich drogach. Ceny Toledo (po uwzględnieniu obecnego rabatu) startują z poziomu 46 900 złotych. Jest to uczciwa kwota do zapłaty, jaką przyjdzie nam zapłacić za samochód tej wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *