Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

Uwaga łosie na szosie!

GDOS

GDOS

GDOS

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie Łosie na szosie organizowanym przez Biebrzański Park Narodowy. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz uczniów klas I – III gimnazjów. Aby wziąć w nim udział należy nakręcić krótki film edukacyjny zachęcający do uważnej i ostrożnej jazdy przez tereny zamieszkałe przez łosie i inne duże zwierzęta.

Łoś jest największym ssakiem żyjącym na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Rozległe biebrzańskie bagna to jedyny region Polski, gdzie łosie przetrwały w naturalnym środowisku. Ze względu na zwiększoną liczebność tego gatunku w ostatnich latach coraz ważniejsze jest zapewnienia bezpieczeństwa dzikich zwierząt oraz ruchu drogowego. W tym celu Biebrzański Park Narodowy współpracuje z zarządcami dróg, Policją i Inspekcją Transportu Drogowego. Efektem tych wspólnych działań jest m.in. akcja Jedź ŁOŚtrożnie, przeprowadzona w grudniu 2014 r. i w latach wcześniejszych, oraz trwający właśnie konkurs Łosie na szosie.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmu promującego bezpieczne zachowanie na drodze, gdzie istnieje możliwość spotkania z łosiem lub innym dużym zwierzęciem. Film może być nagrany przy pomocy kamery, tabletu, smartfona, telefonu komórkowego lub innego sprzętu przez maksymalnie trzyosobową grupę uczniów bądź indywidualnie.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz Regulamin można znaleźć w serwisie internetowym Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Prace należy nadesłać do 28 lutego 2015 r. na nośnikach CD na adres: Biebrzański Park Narodowy, Osowiec Twierdza 8, 19 – 110 Goniądz lub pocztą elektroniczną na adres: Katarzyna.Nowicka@biebrza.org.pl z dopiskiem: Konkurs „Łosie na szosie”.

Źródło: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska www.gdos.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *