Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

SZCZECINECKIE EKO-SKARBY POWALCZĄ O NAGRODĘ

fot. Andrzej Brusiło

fot. Andrzej Brusiło

fot. Andrzej Brusiło

Wyprodukowany w 2014 roku przez Nadleśnictwo Szczecinek film „Eko-skarby pomorskiej przyrody” został zakwalifikowany do konkursu głównego XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.

Film leśników ze Szczecinka to opowieść o dziesięciu eko-skarbach pomorskiej przyrody: Trzebiatowsko-Kołobrzeskim Pasie Nadmorskim wraz z dębami-pomnikami przyrody: „Bolesławem” i „Warcisławem” w Nadleśnictwie Gościno, eratyku „Trygław” w Nadleśnictwie Tychowo, rezerwacie przyrody „Cisy Tychowskie” w Nadleśnictwie Tychowo, rezerwacie „Kamienne Kręgi” w Nadleśnictwie Bobolice, alei mrówek im. dra Tadeusza Podkówki w Nadleśnictwie Manowo, bielikach w Nadleśnictwie Szczecinek, bocianie czarnym w Nadleśnictwie Świdwin, rezerwacie „Bagno Kusowo” w Nadleśnictwie Szczecinek oraz źródłach Parsęty i Gwdy w Nadleśnictwie Szczecinek.

W rolę prezenterów wcielili się pracownicy Nadleśnictwa Szczecinek: nadleśniczy Janusz Rautszko, zastępca nadleśniczego Andrzej Brusiło, Katarzyna Klimek oraz Renata Obuchowska. Za kamerą stanęła Julia Girulska z Krakowa, która ma na swoim koncie m.in. kilkaset programów „Taaaka ryba”. Dodatkowo w filmie można zobaczyć ujęcia z lotu ptaka dzięki wykorzystaniu kamery zamontowanej na latającym dronie.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego odbywa się w Łodzi co dwa lata od 1980 roku. W tym roku odbędzie się w dniach 17-21 czerwca.

Stałym hasłem festiwalu jest Promocja przyrody i krajobrazu Europy. Organizatorem jest Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi. Festiwal należy do Międzynarodowego Zrzeszenia Festiwali Przyrodniczych Ecomove International.

Źródło: Lasy Państwowe, fot, Andrzej Brusiło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *