Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska, Wydarzenia

LAS ERASMUSA JUŻ ROŚNIE!

las erasmusa
fot. Lasy Państwowe
las erasmusa

fot. Lasy Państwowe

Zagraniczni studenci z poznańskich uczelni wyższych wzięli udział w akcji „Las Erasmusa” zorganizowanej 28 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo.

Niemal 50 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wraz z koordynatorami ze Stowarzyszenia Erasmus Student Network i pracownikami Nadleśnictwa Konstantynowo posadzili ponad 700 sadzonek.

Uczestnicy reprezentowali wiele krajów, m.in. Turcja, Słowacja, Chorwacja, Hiszpania, Węgry, Niemcy, Ukraina a nawet tak odległe państwa jak Kanada czy Korea Południowa.

Wizyta w Nadleśnictwie Konstantynowo była znakomitą okazją by przybliżyć gościom zasady funkcjonowania i gospodarowania lasami w Polsce. Ponadto uczestnicy mogli poznać nowoczesne narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy leśniczego.

„Las Erasmusa” to społeczna akcja sadzenia lasów prowadzona od 2008 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Erasmus Student Network we współpracy z Lasami Państwowymi. Akcja wspiera proces integracji studentów przyjeżdżających do Polski z miejscowymi studentami i promuje różnorodne sposoby spędzania czasu w Polsce.

MAŁGORZATA BRZOSTOWSKA, RDLP W POZNANIU
ŹRÓDŁO: LASY PAŃSTWOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *