Promowane

Książki ratunkiem dla budżetu domowego

Książki na ratunek dla budżetu domowego

Dobra organizacja swojej przestrzeni życiowej potrafi przynieść pożytek nie tylko we własnym codziennym poczuciu komfortu, ale także zauważalnie pomóc naszemu budżetowi.

Jak zrobienie porządków wokół siebie może nam pomóc?

Jeżeli nie rozumiesz w jaki sposób zrobienie prostych porządków w swojej codziennej przestrzeni Ci pomoże to już spieszę z odpowiedzią. Czy myślałeś o sprzedaży rzeczy, których już nie potrzebujesz, których już nie używasz? Większość rzeczy, które otaczają większość ludzi nigdy nie jest używana i nigdy nie będzie. Na półkach zalegają ozdoby, w szafach ubrania, na szafkach książki, a w piwnicy wszelkiego rodzaju sprzęt. Od lat nieużywane rolki, rowery, ozdoby choinkowe, zastawa stołowa, i tak dalej. Wymieniać można w nieskończoność. Zamiast spróbować to sprzedać, trzymamy to latami wierząc, że jeszcze kiedyś się przyda, a przecież takie coś jest niczym innym jak marnowaniem przestrzeni i blokowaniem kapitału. Dlaczego więc ich nie sprzedać? Dlaczego nie wystawić starego roweru na portalu aukcyjnym i nie spróbować się go pozbyć? Dlaczego nie spożytkować tych pieniędzy zdecydowanie lepiej? Odpowiedzi może być kilka.

Dlaczego blokujemy swoje pieniądze?

Pierwsza, najpowszechniejsza, to lenistwo. Nie chce nam się tego robić, ponieważ wymaga to od nas wysiłku. Rower do sprzedaży trzeba przygotować, czyli wyciągnąć, umyć, zrobić ładne zdjęcia, a gdy coś w nim jest nie tak to najlepiej naprawić. Sprawia to już większy problem. Powód numer dwa zazwyczaj dotyczy trochę mniejszych rzeczy, jak ubrania i książki. Problematyczne jest wystawianie każdej rzeczy na osobnej aukcji na portalach aukcyjnych. Gdy ktoś to kupi, trzeba wszystko osobno pakować i wysyłać. Takie wycieczki na pocztę, a tam czekanie w kolejkach, potrafią bardzo mocno zdemotywować do wyprzedania pozostałych ubrań. Trochę inaczej jest z książkami. Możemy tutaj hurtowo wysłać je do internetowego antykwariatu. Na przykład Skupszop.pl skupuje wszystkie książki wydane po 2006 (poza podręcznikami szkolnymi i akademickimi), a jeżeli wycena naszych książek przekroczy 40 złotych to kurier zjawi się po paczkę w naszych drzwiach bezpłatnie. W przypadku ozdób, możemy wystawić je jako jedna aukcja w na platformie handlowej i w takiej sytuacji wystarczy jedna wycieczka na pocztę.

Czy warto więc dbać o takie porządki?

Oczywiście, że warto. Niezagracona przestrzeń sprzyja myśleniu i opanowaniu. Może nam to pomóc znaleźć motywację do wprowadzenia innych, kolejnych zmian w naszym otoczeniu, które nam nie odpowiadają i tylko się za nami ciągną. Można także mądrze zainwestować zarobione pieniądze, na przykład w wiedzę. Może warto wymienić 10 starych książek, na jedną o większej wartości? Skupszop pozwala nie tylko na sprzedaż książek, ale także odkupienie tych książek, które inni sprzedali. Bez wątpienia każdy znajdzie sposób co zrobić z dodatkową gotówką, o to akurat martwić się nie trzeba. Tak więc, nie zwlekaj. Rozejrzyj się dookoła siebie i sprawdź co możesz zamienić na gotówkę. Zyskasz na tym coś więcej niż tylko miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *