Promowane

Kamery do monitoringu Hikvision – najwyższa jakość dostępna w różnych wariantach

kamery do monitoringu

Kamery mają za zadanie rejestrować obraz w czasie rzeczywistym w możliwie jak najlepszej jakości. Oprócz tego przy wyborze wideorejestratorów należy zwrócić uwagę na sposób przesyłania danych, zasilanie i wiele innych, szczegółowych parametrów. Jak wybrać kamerę do monitoringu Hikvision lub inną?

Kamery do monitoringu Hikvision – kopułowe, kompaktowe i inne

Pierwszym zadaniem, które stoi przed przyszłym nabywcą kamer do monitoringu, jest określenie, gdzie urządzenie ma być zamontowane. Od tego bowiem zależy, czy trzeba będzie wybrać kamerę zewnętrzną, czy wewnętrzną. W każdym przypadku można wybierać spośród różnych rodzajów kamer. Ze względu na sposób konstrukcji wyróżnić można m.in. najpopularniejsze warianty – kamery kopułowe i kompaktowe. Ciekawie prezentują się także innowacyjne kamery typu domed od Hikvision.

Kamera kompaktowa to zwykle odmiana urządzeń walcowych przypominających kształtem zwarty prostopadłościan. Ten rodzaj produktów cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza u osób, które poszukują kamer zewnętrznych. W zależności od konkretnego modelu wideorejestratory tego typu mają wyższy współczynnik odporności mechanicznej i wzmocnione obudowy. Ten drugi aspekt daje gwarancję sprawnego funkcjonowania urządzenia w trudnych warunkach atmosferycznych.

Kamery kopułowe – Hikvision i innych firm – najczęściej umieszczane są wewnątrz. Urządzenia instaluje się pod sufitem, a ich wygląd sprawia, że często nie jest możliwe określenie, w którym kierunku zwrócony jest obiektyw. Interesującą odmianą są kamery typu domed, czyli zaokrąglone kopułki z promiennikami podczerwieni.

Kamery analogowe czy sieciowe bezprzewodowe?

Przy wyborze kamery warto wziąć pod uwagę maksymalną rozdzielczość rejestrowanego obrazu, jakość pracy w warunkach nocnych (np. wbudowany tryb dualny), rodzaj przetworników i promienników w przypadku podczerwieni, zasięg wideorejestracji i klasę obudowy. Do jednych z najważniejszych czynników należy również sposób transmisji danych. Na tej płaszczyźnie można podzielić kamery na analogowe (przesyłające dane tradycyjną metodą kablową) i bezprzewodowe IP. Kamery Wi-Fi IP wykorzystują protokół internetowy, dzięki czemu potrzebują wyłącznie okablowania zasilającego (wyjątkiem są kamery w technologii Power over Ethernet). Mankamentem może być duże uzależnienie od właściwego działania sieci. Z drugiej strony monitoring IP pozwala na bieżący dostęp do podglądu kamer z każdego miejsca na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *