Promowane

Najlepsza karma dla szczeniaka – jak wybrać?

śpiący szczeniak na dywanie

W końcu podjąłeś decyzję i przygarnąłeś psa ze schroniska. To kilkutygodniowy szczeniak, który wymaga ciągłej opieki i zainteresowania. Przed Tobą wiele nowych wyzwań, w tym konieczność wyboru odpowiedniej karmy. No ale jaka karma dla szczeniaka będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Co je szczeniak?

Przez pierwsze dwa-trzy tygodnie po urodzeniu, małe pieski żywią się mlekiem matki. Ono stanowi podstawę ich diety. W czwartym tygodniu można już wprowadzić pewne nowości. Najlepiej zacząć od mokrej karmy, ponieważ łatwiej ją pogryźć. Jeżeli piesek jest niechętny do jedzenia i prawdopodobnie nie odpowiada mu stała konsystencja, można dolać do karmy odrobinę wody, aby ją rozcieńczyć. Po pewnym czasie maluch na pewno skusi się na taki pokarm. Oczywiście karma dla szczeniaka powinna być przygotowana specjalnie dla niego. Warto zatem zwrócić uwagę na opis kupowanego produktu. Chodzi o jedzenie przeznaczone dla małych, kilkutygodniowych piesków. Najczęściej na produkcie znajdziemy specjalną tabelkę, przedstawiającą wiek pupila i ilość karmy, jaką powinniśmy mu podawać. Z czasem do karmy mokrej dorzucimy również suchą.

Jaką karmę wybrać?

Istotne jest nie tylko wybranie karmy, przeznaczonej dla małych piesków. Ważny jest również jej skład. Niestety w sklepach znajdziemy różnorodne karmy. Najtańsze i najpopularniejsze produkty można niestety przyrównać do psiego fast foodu. Zawierają one bowiem wiele sztucznych składników, w tym konserwantów i barwników. Zawartość mięsa w takiej karmie pozostawia natomiast wiele do życzenia. Aby nie „wpakować” się w kłopoty i nie kupić przez przypadek takiej, niskiej jakości karmy, należy przeczytać skład produktu. Dobra, wysokiej jakości karma dla szczeniaka będzie zawierała co najmniej 40-50 procent mięsa i to w czystej postaci, a nie w formie odrzutów, chrząstek, oczu i skóry.

Postaw na solidne marki

Zyskując już pewną wiedzę na temat karm dla szczeniaka, można kierować się marką produktów. Jeżeli sprawdzimy określonego producenta i przejrzymy składy, oferowanych przez niego produktów, kolejne zakupy możemy robić już niemal „w ciemno”. No ale jak stwierdzić, która marka jest dobra, a która nie? No właśnie poprzez czytanie składu produktów. Na pewno nie warto kierować się reklamami telewizyjnymi. Być może pokazują one szczęśliwego pieska, który wręcz rzuca się do swojej miski. Niestety nie musi to oznaczać, że ta karma dla szczeniaka będzie dobra dla jego zdrowia. Wybierając się na zakupy, warto też wybierać specjalistyczne sklepy zoologiczne albo bezpośrednio stronę internetową producenta. Pod żadnym pozorem nie należy kupować karmy dla szczeniaka w pierwszym, lepszym markecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *