Promowane

Fotowoltaika – co warto wiedzieć przed montażem?

panele fotowoltaiczne

Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych to ogromna oszczędność. Coraz więcej osób przekonuje się do ich zakupu. Instalacja fotowoltaiki to system, który ma służyć przez co najmniej 30 lat, dlatego ważne jest byś wiedział, co wybierasz, by móc wytwarzać prąd na własne potrzeby i czerpać z tego korzyści.

Znajdź sprawdzoną firmę 

Fotowoltaika, czyli inaczej system PV ma służyć dziesiątki lat. Ważne jest, by za jego instalację zabrała się firma, która działa na rynku odpowiednio długo i posiada pozytywne opinie wśród swoich klientów (jak np. iSun, który posiada 99,7% zadowolonych klientów). Sprawdź czy spółka zarejestrowana jest w KRS, jaki jest jej kapitał zakładowy. Warto również sprawdzić czy nie jest notowana na giełdzie – co podnosi jej wiarygodność.

Fotowoltaika sprawdzi się wszędzie

Panele fotowoltaiczne można zainstalować na dachach lub na gruncie, obok zabudowań. System najlepiej sprawdzi się na dachu o optymalnym nachyleniu (30-35 stopni) lub około 10 – 15 m2 dachu poziomego lub gruntu. Mocowanie konstrukcji jest silne, przez co nie zostanie uszkodzone na skutek warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr, deszcz, śnieg czy grad.

Fotowoltaika nie działa tylko w słoneczne dni

Często powielanym mitem jest zdanie, że „panele fotowoltaiczne działają tylko w słoneczne dni”.
To nie prawda. Obecnie, produkowane panele pozwalają na produkcję od zmierzchu do świtu.
Gdy na zewnątrz jest pochmurno, korzystają z rozproszonego światła, co sprawia, że produkują tylko mniej energii niż w słoneczny dzień. Warto dodać, że wytwarzają energię bez względu na porę roku.

System zabezpieczeń

Przed instalacją, istotną kwestią jest sprawdzenie czy instalacja fotowoltaiczna spełnia wymogi wynikające z Prawa budowlanego i zasad postępowania przeciwpożarowego dla systemów o mocy ponad 6,5 kWp. Upewnij się, jakie działania proponuje wykonawca w razie zaistnienia ewentualnych problemów i jakie stosuje zabezpieczenia przed awariami. 

Sprawna obsługa Klienta

Element logistyczny pozostaje niedoceniony przez wiele firm i instytucji. W dobie rozwiniętego przemysłu, ważne jest, by firma która zajmuje się instalacją fotowoltaiki, posiadała również swój magazyn i dostarczała produkty na czas. Braki w magazynie skutkują opóźnieniem instalacji, często na długie tygodnie, co źle wpływa na opinię o firmie. Warto zatem wybrać wykonawcę, który posiada zaplecze logistyczne i ma bezpośredni dostęp do towaru, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że system zostanie zainstalowany na czas.

Wykorzystanie fotowoltaiki

Prąd, który pozyskasz z paneli fotowoltaicznych, posłuży Ci do ogrzania wody, ładowania samochodów elektrycznych i nie tylko. To również doskonałe źródło energii dla sprzętów RTV, AGD, oświetlenia, ogrzewania podłogowego czy innych urządzeń, z których korzystasz w swoim domu.

Firma iSun prowadzi swoją działalność zarówno dla domu, dla rolnika i dla biznesu. Swoją pomoc oferujemy od przygotowania wstępnych kalkulacji, załatwienie wszystkich niezbędnych formalności oraz montaż instalacji. Pomożemy Ci również wydzierżawić Twoją ziemię, a także obniżymy rachunki za prąd w Twojej firmie. Dlatego też w swojej firmie kierujemy się mottem Floriana Plita „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

Sprawdź otoczenie dookoła

Instalując panele, warto rozejrzeć się dookoła. Zacienienie dachu czy gruntu, na którym będą znajdować się panele przez zabudowania, drzewa czy inne elementy, może mieć negatywny wpływ na całą instalację. Cień padający na moduł, doprowadza do obniżenia jakości systemu nawet od 2 do 5 procent. Ważne jest, by panele instalowane były po stronie południowej.

Jak sam widzisz, zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, to nie tylko zyski ekonomiczne,
ale i ekologiczne. Warto jednak przed ich instalacją, zorientować się na rynku, jakie korzystne rozwiązania oferują firmy. Zadbanie o środowisko, korzyści finansowe, sprawna obsługa klienta – to gwarancja najwyższej jakości!

Mogłoby Ci się również spodobać

One comment

  1. 1

    Podstawa to mieć dobre rozeznanie na którą firme warto się zdecydować. U nas dylemat być spory, ale ostatecznie poszlismy za rekomendacja urzędu miasta i padło na levadę, zwłaszcza ze i kilku znajomym montowali panele. Wybór dobrych fachowców to juz 80% sukcesu. Resztę oni załatwią w swoim zakresie. U nas tak było. Sami doradzili wybór modelu z odpowiednia argumentacja, ze wlasnie ten u nas sprawdzi sie najlepiej. Później sam montaż to juz była pestka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.