Promowane

Jakie zalety mają pompy ciepła i czy w rzeczywistości warto na nie postawić?

pompa ciepła

Nowoczesne pompy ciepła mają bardzo wiele zalet, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o profesjonalnych urządzeniach, które korzystają z odnawialnych źródeł energii. Pompy ciepła bardzo mocno wspierane są przez politykę UE, dzięki czemu można liczyć na ciekawe dofinansowania, dzięki którym inwestycja jest jeszcze bardziej opłacalna.

Jakie największe korzyści?

Prawidłowo zamontowana pompa ciepła znacząco obniża emisję CO2 zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę tradycyjne kotły gazowe. Największym atutem odnawialnych źródeł energii jest jednak to, że dzięki nim można zredukować emisję gazów cieplarnianych. Producenci coraz częściej oferują swoim klientom zaawansowane technologicznie pompy ciepła, które nie emitują szkodliwych dla zdrowia i środowiska spalin. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne urządzenia, które mogą pochwalić się klasą energetyczną A++ albo A+++.

Dlaczego warto?

Nowoczesne pompy ciepła, mogą pochwalić się bardzo niskimi kosztami eksploatacji. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla kotłów gazowych. Osoby, które są zainteresowane montażem oryginalnych pomp ciepła powinny pamiętać o tym, że są one stosunkowo tanie w inwestycji. Wynika to oczywiście z tego, że nie trzeba budować komina i profesjonalnej instalacji gazowej. W mieszkaniu nie trzeba wydzielać także oddzielnego pomieszczenia na kotłownię albo magazyn opału. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Dla wielu inwestorów olbrzymim atutem pomp ciepła, może okazać się również to, że mogą pochwalić się one dużą bezawaryjnością i co najważniejsze bardzo cicho pracują.

Jakie są oszczędności wynikające ze stosowania pomp ciepła?

Koszty zakupu i montażu pomp ciepła amortyzują się tak naprawdę już po kilku latach eksploatacji. Nowoczesna pompa ciepła przypadnie do gustu przede wszystkim tym osobom, które mogą pochwalić się własną instalacją fotowoltaiczną. Jest to także doskonały wybór dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o budowie komina spalinowego, mierzeniu poziomu spalin, czy też konieczności systematycznego czyszczenia komina. Współczesne pompy ciepła, to bardzo proste w obsłudze urządzenia, które wbrew pozorom nie wymagają większych nakładów na przeglądy i serwis. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o tym, że są one bardzo bezpieczne w stosowaniu. Wynika to oczywiście z tego, że pracują one bez palnego paliwa w budynku.

Dofinansowanie na pompy ciepła

Jak wspomniano powyżej osoby, które są zainteresowanie skorzystaniem z dobrodziejstwa nowoczesnych pomp ciepła, mogą skorzystać z dotacji od organów państwowych i samorządowych. Dzięki dotacji, można sfinansować nową instalację, dlatego też koszty inwestycji zwrócą się zdecydowanie szybciej. W Polsce olbrzymim zainteresowaniem cieszy się między innymi program Czyste Powietrze, który promowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z dofinansowania do pomp ciepła, mogą skorzystać zarówno właściciele, jak i również współwłaściciele domów jednorodzinnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *