Promowane

Fliz do słomy – nowoczesne zabezpieczenie balotów po żniwach

bela słomy leżąca na polu

Nowoczesne, szybko rozwijające się rolnictwo wymaga stosowania najbardziej zaawansowanych technologii oraz materiałów, dzięki którym wzrośnie wydajność oraz efektywność pracy oraz produktów pracy. Coraz więcej gospodarstw rolnych decyduje się na inwestowanie w nowoczesne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest sukcesywne zwiększanie wydajności oraz efektywności pracy.

Nowoczesne, szybko rozwijające się rolnictwo wymaga stosowania najbardziej zaawansowanych technologii oraz materiałów, dzięki którym wzrośnie wydajność oraz efektywność pracy oraz produktów pracy. Coraz więcej gospodarstw rolnych decyduje się na inwestowanie w nowoczesne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest sukcesywne zwiększanie wydajności oraz efektywności pracy.

Dodatkowo dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń oraz maszyn i wyposażenia, możliwe jest skuteczne ograniczenie pracy ludzkiej. Wyeliminowanie do minimum czynnika pracy ludzi w obszarze rolnictwa pomaga zazwyczaj usprawnić poszczególne procesy. Dodatkowo eliminuje to problem zatrudnienia dodatkowych pracowników, którzy nie zawsze chętnie przystępują do wymagającej pracy w gospodarstwie rolnym. Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań w obszarze rolnictwa ostatnich lat są zdecydowanie flizy ochronne.

Zastosowanie flizów w rolnictwie

Flizy ochronne mają szereg zastosowań, jednak wykorzystywane są głównie w przemyśle rolnym. Najczęściej flizy ochronne stosowane są do odkrywania balotów. Mogą być to zarówno baloty po żniwach, czyli słoma, jak i siano.

Flizy ochronne doskonale sprawdzą się w przypadku, kiedy z braku miejsca nie jesteśmy w stanie przetrzymywać balotów słomy lub siana w pomieszczeniach lub magazynach. Wówczas najczęściej tworzone są stogi balotów, które przechowuje się na zewnątrz. Sprawia to, że baloty są wówczas narażone na bardzo destrukcyjne warunki atmosferyczne, które mogą powodować ogromne straty.

Tym samym flizy ochronne znajdują zastosowanie w okrywaniu i zabezpieczaniu tego typu stogów. Wówczas warunki atmosferyczne przestają być uciążliwe. Jednakże wiele osób flizy ochronne stosuje także w uprawie warzyw. Można je wykorzystać między innymi w celu ochrony kopców warzywnych lub w celu zabezpieczenia przed zimnem i mrozem także roślin ozdobnych. Flizy doskonale sprawdzą się także w przypadku okrywania buraków cukrowych przed planowanym terminem ich odbioru. W ten sposób buraki są profesjonalnie zabezpieczone przed mrozem, ale także deszczem i śniegiem. 

Wysoka jakość wykonania flizów do słomy

Nowoczesny fliz do słomy Bock Top-Vlies to jeden z najbardziej nowoczesnych rozwiązań dostępnych na współczesnym rynku. Fliz Bock Top-Vlies stworzony został z materiałów najwyższej generacji. Dzięki temu fliz jest wodoodporny, a jednocześnie pozwala na przepływ powietrza, tym samym materiał oddycha. Warunki atmosferyczne jakie panują w naszym klimacie są wysoko niekorzystne dla słomy czy też siana przechowywanych na zewnątrz. Głównie ze względu na bardzo wysoką amplitudę temperatur powietrza. Latem powietrze jest bardzo nagrzane, zimą często panują stosunkowo niskie temperatury powietrza.

fliz - infografika

Dodatkowo bardzo niekorzystnym czynnikiem, który może generować duże straty w belach słomy jest deszcz, wysoka wilgotność powietrza, a także zalegający śnieg. Wszystko to sprawia, że bele słomy bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą szybko ulec degradacji. Tym samym fliz Bock Top-Vlies jest doskonałym rozwiązaniem i skutecznym zabezpieczeniem przed bardzo niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Fliz Bock Top-Vlies nie dopuszcza do rozwoju pleśni i grzybów, dzięki temu, że materiał skutecznie przepuszcza powietrze. W ten sposób nie dochodzi także do przegrzania słomy ani siana. Ponadto wysoka gramatura materiału pozwala na zachowanie wysokiej wytrzymałości flizy na przykład w wyniku nacisku lub rozciągania. Ponadto fliz pomimo dużego nacisku podczas naciągania na stogi nie ulegają deformacji. 

Zalety flizów do słomy

Przede wszystkim ogromną zaletą flizów do słomy jest to, że dzięki ich zastosowaniu możliwa jest skuteczna ochrona balotów słomy przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Jednocześnie wysoka jakość materiałów, z jakich wykonane są flizy pozwala na ich bardzo wysoką trwałość.

Tym samym zakup flizu do balotów może być doskonałą inwestycją na co najmniej kilka lat. Tym samym wielu klientów decyduje się na zakup wysokiej jakości fliz do balotów słomy, aby w ten sposób chronić swoje zbiory przed degradacją. Kluczowym elementem pozostaje sposób okrywnia bel słomy. Flizę należy naciągnąć w taki sposób, aby gładka strona znajdowała się na zewnątrz.

Ponadto konieczne jest takie ustawienie fliz ochronnych, aby nie dopuścić do ich załamania się. Wszelkie załamania mogą powodować zatrzymywanie się tam wody oraz zalegającego śniegu. Co więcej flizy ochronne muszą być wystarczająco dobrze przytwierdzone do podłoża lub do balotów. W ten sposób nie dochodzi do przemieszczania się flizy.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *