Promowane

Do czego służy rębak jednowałowy?

rębak do drewna - stare drewno

Rozdrabnianie drewna może wydawać się żmudnym, długotrwałym procesem. W rzeczywistości jednak, nie musi to wyglądać w ten sposób. Na rynku dostępne są specjalistyczne maszyny do obróbki drewna. Należą do nich rębaki jednowałowe i wielowałowe.

Maszyna służy do rozdrabniania różnego rodzaju materiałów drzewnych. Należą do nich lite drewno, obrzynki drewniane, drzazgi drewniane, kora, palety, płyty fornirowane, płyty MDF i wiórowe oraz odpady z produkcji z przemysłu drzewnego. Każdy z tych materiałów ma odmienne właściwości. Podczas zakupu rębaka, najlepiej więc skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie. Wtedy będziemy mieć pewność, że pieniądze zostaną dobrze zainwestowane, a maszyna spełni nasze oczekiwania. Ma to spore znaczenie, ponieważ rębak jednowałowy czy wielowałowy to spory wydatek.

Jak działa rębak jednowałowy hydrauliczny?

Rębaki hydrauliczne cieszą się bardzo dużą popularnością. Hydrauliczny popychacz przesuwa materiał w stronę wirnika, który posiada system noży tnących. To właśnie wirnik jest jednostką tnącą. Sposób mocowania sprawia, że noże można w prosty sposób wymienić, jeśli przestaną efektywnie spełniać swoją funkcję. Następnie, drewno zostaje rozdrobnione i wypada przez otwory w sicie. Maszyna może również być wyposażona w ślimacznicę, która automatycznie wyprowadza rozdrobnione drewno z rębaka. Ten element znacznie ułatwia transport materiału np. do magazynu.

Rębak jednowałowy jest przeznaczony w szczególności do rozdrabniania krótkich elementów np. odpadów MDF lub kory. Urządzenie wyróżnia się wysoką wydajnością. Noże nie tylko rozdrabniają materiał, ale też go tną. Dzięki temu, proces przebiega bardziej wydajnie, a ostrza wolniej się zużywają.

Podczas wyboru maszyn, kluczowe znaczenie ma oczywiście jakość. Właśnie dlatego, należy wybierać wyłącznie produkty renomowanych marek. W ten sposób, upewniamy się, że  maszyna będzie wydajna i niezawodna. Korzystny stosunek jakości do ceny jest bardzo istotny, ponieważ żaden przedsiębiorca nie potrzebuje maszyny, której użytkowanie nie przekłada się na wzrost efektywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *