Aktualności, Ekologia, Energetyka, Energia odnawialna, Ochrona środowiska, Wydarzenia

SOLON zdobywa kontrakt na 18MW PV z Arizona Public Service

Źródło: Rechargenews.com

Amerykańskie ramię niemieckiego producenta krystalicznego silikonu PV oraz deweloper projektu SOLON zawarło poważną transakcję na swoim własnym podwórku.

Firma ma opracować, zaprojektować i wybudować 18MW elektrownię dla Arizona Public Service (APS), największego państwowego przedsiębiorstwa energetycznego. Wymagane jest krajową normą energii odnawialnej, aby przedsiębiorstwo energetyczne Arizona wykorzystywały odnawialne źródła dla 15 % swojej elektryczności do 2025 r.

Zakład, który będzie wybudowany na około 145 akrach (0.6 km kwadratowych) w Gila Bend, Arizona, będzie wykorzystywał projekt modularny systemu SOLON Velocity MW, składający się ze znormalizowanych bloków o mocy 1MW łącznie z panelami, urządzeniami śledzącymi, okablowaniem, przemiennikami, transformatorami średniego napięcia oraz oprogramowania do jego obsługi, wszystko w starannie utrzymanym, zoptymalizowanym cenowo pakiecie. Sprzęt do przetwarzania mocy jest zintegrowany w pojedynczej obudowie, wstępnie odrutowanej w fabryce.

Oczekuje się, że projekt wymagał będzie 108 jednoosiowych firmowych urządzeń śledzących i ponad 75,000 modułów solarnych.

SOLON jest jednym z kilku developerów projektów solarnych, trzymającym się ściśle podobnych strategii normalizacyjnych zmierzających do bardziej efektywnego wykorzystania materiałów i terenu, oraz obniżenia kosztów instalacji. Firma oczekuje również podejścia zmniejszającego czas na pozwolenia i zagospodarowanie terenu.

SOLON zamierza rozpocząć budowę na początku 2011 i zakończyć projekt w tym samym roku, ostatecznie oddając go na własność i eksploatację APS.

Benjamin Romano

Tłum.: Anna Kaliska

Źódło: Rechargenews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *