Aktualności

Ekonomicznie i ekologicznie z LPG

fot. skoda-auto.pl

Ceny benzyny z roku na rok idą w górę, co zdecydowanie wpływa na koszt utrzymania samochodu. Ubywające z portfela pieniądze, szczególnie dostrzegają właściciele czterech kółek, którzy na co dzień przemierzają kilkanaście do kilkudziesięciu kilometrów. Wciąż tańszą opcją jest instalacja LPG. Już w latach 90. ubiegłego wieku Polacy dostrzegli w tym rozwiązaniu możliwość zaoszczędzenia, jednak ówczesne instalacje gazowe były niestety zawodne. Obecne systemy, mimo że są o wiele bardziej skomplikowane pod względem technologicznym, są bezawaryjne. A auta wciąż tańsze w utrzymaniu.

 

Wybór instalacji

Oferta na rynku jest dość duża, od kuszących, niskich cen, najczęściej oferowanych przez mało znane firmy, po droższe markowe instalacje gazowe. Na rzecz tych drugich przemawia wiele argumentów. Zasada jest jednak prosta, im więcej zapłaciliśmy za auto, tym więcej trzeba zainwestować w LPG. Przewaga droższych nad tańszymi opcjami, to przede wszystkim mniejsze ryzyko uszkodzenia silnika. Oszczędność na instalacji gazowej może okazać się niezbyt intratną inwestycją. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór zestawu, dopasowanego do określonego modelu. Nie bez znaczenia jest wybór warsztatu. Decydujmy się tylko na sprawdzonych mechaników.

Instalacja fabryczna

Myślimy nad wymianą samochodu na nowy? To odpowiedni czas, by zastanowić się nad samochodami wyposażonymi w instalację LPG fabrycznie. Jeśli nie chcemy w przyszłości robić przeróbek na własną rękę, to takie rozwiązanie jest idealne. Samochody z LPG oferuje między innymi Skoda. Od kilku już lat współpracuje z  Landi Renzo Polska. Dzięki tego typu rozwiązaniom, decydujący się na zakup skody z LPG, wybierają ekologiczny i ekonomiczny samochód. Instalacja gazowa Landi Renzo to przede wszystkim nowy układ sterowania wtryskiem gazu, dzięki czemu silnik jest chroniony przed przegrzaniem.

Nie tracisz na wydajności silnika

Rozwiązania technologiczne zastosowane w Skodzie przez Landi Renzo sprawiają, że nie tracimy na mocy. Gdy poruszamy się po mieście, spalany jest gaz. Gdy dochodzi do określonego poziomu prędkości obrotowej silnika, do LPG dodana zostaje niewielka ilość benzyny. Duża prędkość obrotowa oraz pełne obciążenie silnika, powodują przejście na zasilanie benzynowe. LPG Landi Renzo objęte jest gwarancją, stąd gdyby coś działało niewłaściwie, naprawa zostanie dokonana w autoryzowanym serwisie Skody.

Nowe auto z zainstalowaną instalacją gazową, to same plusy dla posiadacza. Jeśli możemy pozwolić sobie na taki zakup, to pozostaje tylko wybrać odpowiedni model.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *