Aktualności

Tanie i ekologiczne ogrzewanie

fot. amerigas.pl

Decydując się na realizację ogrzewania centralnego w domu bierze się pod uwagę przede wszystkim koszty eksploatacji oraz komfort użytkowania. Dla wielu użytkowników coraz większe znaczenie ma także aspekt ekologiczny. Trzeba przyznać, że pod każdym z tych względów ogrzewanie na gaz LPG wygrywa z konkurencyjnymi opcjami.

 

Ogrzewaj tanio, wygodnie i ekologicznie

Dostawcy gazu płynnego oferują go w atrakcyjnych cenach, co sprawia, że ogrzanie domu w sezonie jesienno-zimowym nie nadszarpnie zbytnio domowego budżetu. Poza tym ceny gwarantowane są na rok z góry, więc opłaty można sobie dobrze zaplanować. Często nowym klientom proponuje się promocyjne ceny w pierwszym okresie dostaw albo partycypację w kosztach instalacji przydomowego zbiornika na gaz.

Jeśli chodzi o wygodę, to piece CO zasilane gazem z przydomowych zbiorników są praktycznie bezobsługowe; raz ustawione opcje temperatury i czasu nagrzewania stale regulują pracę urządzenia. Do tego użytkowcy nie muszą martwić się o terminowe napełnianie zbiorników, ponieważ wyposażone są one w elektroniczne poziomowskazy. Za ich pomocą informacja o niskim poziomie gazu przekazywana jest smsem do dostawcy, który realizuje dostawę paliwa w odpowiednim czasie.

W końcu pomyśleć trzeba o naszym środowisku naturalnym. Instalując przydomowe zbiorniki na gaz LPG sprawiamy mu najmniejszą z możliwych uciążliwości. Propan-butan spala się czysto, nie wydzielając przy tym toksycznych spalin w takich ilościach jak w przypadku innych paliw.

Fachowe doradztwo przed instalacją

Instalacja CO jest procesem wieloetapowym i na tyle skomplikowanym, że nie będąc fachowcem trudno poradzić sobie samemu. Dlatego firmy zajmujące się dostawą butli i zbiorników na gaz LPG zatrudniają doradców, którzy na każdym etapie inwestycji są w stanie pomóc klientowi w podjęciu właściwych decyzji.

Przede wszystkim ważny będzie wybór rodzaju zbiornika. Najbardziej uniwersalne są modele naziemne, które można zainstalować w praktycznie każdych warunkach, nawet gdy poziom wód gruntowych na działce jest bardzo wysoki. Z kolei modele podziemne lub okopcowane nie zakłócają aranżacji ogrodu wokół domu, a przy tym można je umieszczać bardzo blisko budynku, co sprawdza się na małych lub wąskich działkach. Na rynku dostępne są przydomowe zbiorniki na gaz o różnych rozmiarach, które mieszczą się w przedziale między 2700 l a 6400 l.

Pierwszym krokiem na drodze do instalacji wybranego zbiornika będzie zdobycie aktualnych map geodezyjnych terenu. Następnie potrzebne będzie uzyskanie akceptacji wykonanego projektu w odpowiednim urzędzie oraz zgłoszenie budowy w Starostwie Powiatowym. Po dokonaniu tych formalności wreszcie będzie można zacząć wykonywanie wykopu i płyty fundamentowej pod zbiornik. Dzieło zakończy instalacja licznika i pierwsze napełnienie przydomowego zbiornika gazem LPG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *