Aktualności, Motoryzacja

Wicepremier Piechociński o sektorze motoryzacyjnym w Polsce

ruch samochodowy na drodze
Transport ekologiczny w Europie (Fot. Eko-samorzadowiec.pl)

– Sektor motoryzacyjny jest bardzo istotną częścią polskiej gospodarki, a jego potencjał stale rośnie. Dynamikę jego rozwoju prezentuje raport, który dzisiaj przedstawiamy – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas prezentacji raportu przygotowanego przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Spotkanie odbyło się 15 września 2014 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Wicepremier Piechociński przypomniał, że na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego przygotowywany jest pilotażowy projekt dotyczący kształcenia zawodowego w tym obszarze.

– Dlatego wspólnie z MENem podejmujemy działania na rzecz kapitału ludzkiego – powiedział. – Jest to jedna z barier, która coraz mocniej zaczyna oddziaływać w Europie na produkcję i potencjalne inwestycje w sektorze motoryzacyjnym – dodał wicepremier.

Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych Alfred Franke zwrócił uwagę, że produkcja, sprzedaż krajowa i eksport części samochodowych z roku na rok dynamicznie rosną.

– To niezwykle istotne w kontekście kłopotów z jakimi borykają się inne branże w kontekście sytuacji międzynarodowej – wyjaśnił. Podkreślił także, że producenci części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce to 900 firm, które zatrudniają ponad 116 tys. osób, a ich przychody ze sprzedaży sięgają 60 mld zł.

Raport

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *