Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

Inwestycje a ochrona środowiska

fot. GDOS

fot. GDOS

fot. GDOS

8 grudnia 2014 r. w Katowicach odbyła się szósta edycja Forum Gospodarczego InvestExpo. Tematem przewodnim spotkania było hasło Ochrona środowiska jako wyzwanie inwestycyjne. Prawo, finanse, technologie. Celem konferencji było zdiagnozowanie problemu oraz dostarczenie informacji na temat niezbędnych wymagań środowiskowych, finansowych i technologicznych samorządom terytorialnym, instytucjom oraz potencjalnym inwestorom. Do grona prelegentów zaproszona została Joanna Borówka, główny specjalista w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach.

Przedstawicielka Dyrekcji wzięła udział w panelu Prawo ochrony środowiska w procesach inwestycyjnych. W swoim wystąpieniu omówiła zagadnienia wymagań prawnych w zakresie ochrony środowiska w procesach inwestycyjnych, a także najczęściej popełniane przez inwestorów błędy, jakie pojawiają się w dokumentacji inwestycyjnej w tym zakresie. W ramach dwóch pozostałych paneli omówione zostały tematy związane ze środowiskowymi wyzwaniami technologicznymi i technicznymi oraz sposobami ich finansowania, a także kobiecymi pomysłami na biznes.

Forum zainaugurowane zostało w 2009 r. w Katowicach i od tego czasu odbywa się cyklicznie, w każdym roku pod innym hasłem przewodnim. Tegoroczna edycja skierowana była do jednostek samorządu terytorialnego, instytucji ochrony, kontroli i monitorowania stanu środowiska, agencji ochrony środowiska oraz inwestorów realizujących działania inwestycyjne mające wpływ na środowisko, a także specjalistów przygotowujących dokumentację środowiskową.

Źródło: Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska – www.gdos.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *