Aktualności, Ekologia, Ochrona środowiska

PROJEKT LIFE WSPIERA HODOWLĘ GŁUSZCÓW

fot. Dorota Ławreszuk / Lasy Państwowe

fot. Dorota Ławreszuk / Lasy Państwowe

fot. Dorota Ławreszuk / Lasy Państwowe

Tegoroczne pisklę głuszca – samiec, powędrowało do hodowli głuszców, prowadzonej na południu Polski przez Nadleśnictwo Leżajsk (RDLP Krosno).

Głuszec wykluł się w maju 2014 roku w Hodowli Zachowawczej Głuszców prowadzonej od dwóch lat przez Nadleśnictwo Głęboki Bród (RDLP Białystok). Głuszca, w dobrej kondycji zdrowotnej i o wadze około 5 kg, umieszczono w specjalnie do tego celu przygotowanym pojemniku transportowym i przekazano leśnikom z Leżajska.

– Życzymy naszemu wychowankowi szybkiego przystosowania się do nowych warunków i wielu sukcesów w lęgach! – mówią leśnicy z Głębokiego Brodu.

Ptak weźmie udział w rozbudowie stada podstawowego prowadzonego przez leżajskie nadleśnictwo. Samiec z naszej hodowli wzbogaci również pulę genową tej hodowli. Udostępnienie głuszca ma służyć także celom edukacyjnym i upowszechnianiu informacji o realizowanym przez Nadleśnictwo Głęboki Bród projekcie LIFE „Czynna ochrona nizinnych populacji głuszca na terenie Borów Dolnośląskich i Puszczy Augustowskiej”.

DOROTA ŁAWRESZUK
Źródło: Lasy Państwowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *