Promowane

Sposoby na wypadanie włosów typu męskiego

wypadanie włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów jest problemem, który bardzo często dotyka mężczyzn w XXI wieku, coraz częściej pojawia się też przedwczesne wypadanie włosów, które zaczyna się jeszcze przed 20. urodzinami. Chociaż jest to problem wyłącznie estetyczny to wpływa na samopoczucie i pewność siebie w negatywny sposób, dlatego też wielu mężczyzn szuka sposobu na to, aby zapobiec wypadaniu włosów. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów, które pozwolą zapomnieć o problemach z wypadaniem włosów!

Łysienie

Nadmierna utrata włosów to proces, który nazywany jest łysieniem .Może ono pojawić się u osób dorosłych, ale czasami dotykać nastolatków i dzieci. Prawidłowe łysienie typu męskiego (nazywane androgenowym) rozpoczyna się zazwyczaj po 35. roku życia. U większości mężczyzn pojawia się jednak dopiero po 50. roku życia. Łysienie androgenowe męskiego może dotykać też kobiet w różnym wieku i jest zależne od poziomu hormonów, a także od prowadzonego stylu życia. Przedwczesne łysienie pojawia się przed 20. rokiem życia i często związane jest z genetyką – jeżeli w rodzinie mężczyzny dużo osób wyłysiało wcześnie, to bardzo prawdopodobne, że także on będzie cierpiał na przedwczesne tracenie owłosienia.

Oleje na wypadanie włosów

Mężczyźni z powodzeniem mogą stosować oleje na wypadające włosy- jest to naturalny, sprawdzony i bezpieczny sposób na zapobieganie wypadaniu włosów. Najpopularniejsze oleje na wypadanie włosów to: olej rycynowy, olej z kozieradki, olej kokosowy, olej z czarnuszki, olej imbirowy i olej musztardowy. Można nakładać je pojedynczo lub łączyć i wmasować w owłosioną skórę głowy. Oleje należy stosować około godzinę przed myciem głowy, a następnie umyć włosy delikatnym szamponem.

Ziołowe wcierki na wypadanie włosów

Ziołowe wcierki są bardzo skuteczne na wypadanie włosów u mężczyzn. Pozwalają one uaktywnić mieszki włosowe i przyczyniają się do poprawy wzrostu oraz jakość włosów. Wcierki stosowane są przed lub po myciu głowy, zazwyczaj są one wyprodukowane na bazie alkoholu, dzięki czemu nie przetłuszczają skóry głowy i można nakładać je także pomiędzy myciami. Najlepiej sprawdzają się wcierki z pokrzywy, skrzypu polnego lub imbiru, które dostarczają mieszkom włosowym wszystkich potrzebnych składników budulcowych, a także wspomagają krążenie, a tym samym uaktywniają uśpione mieszki włosowe.

Jak przyśpieszyć porost włosów – Suplementy na wypadające włosy

Mężczyźni zazwyczaj unikają lekarza i wybierają się na wizytę dopiero wtedy, kiedy z ich zdrowiem dzieje się coś niepokojącego. Wypadanie włosów jest problemem uważanym przez wielu mężczyzn za wstydliwy, dlatego też nie wybierają się w tej sprawie na konsultację do specjalisty. Wypadanie włosów może jednak świadczyć o niedoborach witamin i różnych chorobach, a w wielu przypadkach odpowiednia suplementacja witaminami i składnikami mineralnymi potrafi zatrzymać utratę owłosienia! Najlepsze efekty dają suplementy na bazie krzemu oraz witamin z grupy B, stosować można także naturalne zioła na porost włosów, takie jak herbata z pokrzywy, herbata z skrzypu polnego, czy napar z drożdży piekarniczych.

One comment

  1. 1

    jak zobaczyłem, ile włosów tracę, to kupiłem sobie w aptece szampon i serum biotebal men przeciw wypadaniu. Po jakims miesiącu stosowania zauważyłem poprawę i włosy już mi tak się nie przerzedzają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *