Promowane

Ulgi na panele fotowoltaiczne dla mieszkańców Warszawy

panele fotowoltaiczne

Martwią Cię wzrosty cen energii? Nie jest Ci obojętny efekt cieplarniany i chciałbyś wreszcie wymiernie przysłużyć się dla jakości środowiska naszej planety? A może po prostu chciałbyś oszczędzić nie zmieniając komfortu swojego życia? Niezależnie jakie pobudki Tobą kierują,  rozwiązaniem może być instalacja paneli fotowoltaicznych.

Korzyści z montażu paneli słonecznych

Istnieje szereg zalet związanych z przejściem na odnawialne źródła energii:

  • Energia słoneczna jest nieskończona co oznacza, że nigdy jej nie zabraknie.
  • Panele fotowoltaiczne nie generują zanieczyszczeń.
  • Instalacja wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie ulega częstym awariom i jest odporna na trudne warunki klimatyczne.
  • Panele słoneczne można odliczyć od podatku.
  • Wytworzona energia jest całkowicie darmowa.

Montaż paneli fotowoltaicznych jest więc nie tylko polecany przez ekologów, ale przynosi także wymierne korzyści finansowe.

Fotowoltaika Warszawa – dotacje

Mity o tym, że panele fotowoltaiczne są drogie i spłacają się dopiero po kilkudziesięciu latach można już wrzucić do śmietnika. Dzięki szeregu dotacji i dofinansowań panele słoneczne jeszcze nigdy nie były tak tanie. Od 2019 roku wszyscy podatnicy będący właścicielami budynków mieszkalnych mają prawo do skorzystania ze specjalnej ulgi podatkowej. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z programu „Mój prąd” oraz dotacji warszawskiej. Pierwszy z nich to rządowy instrument, który pozwala na otrzymanie jednorazowej dotacji na poziomie 50% kosztów całkowitych nowej instalacji, jednak nie więcej niż 5 tysięcy złotych. Dotacja warszawska polega na otrzymaniu bezzwrotnego dofinansowania wydatków na urządzenia montowane na terenie Miasta Warszawy. Dla osób fizycznych górny limit dofinansowania wynosi aż 15 000 złotych. Co ważne wymienione narzędzia finansowe łączą się z możliwością odliczenia podatku, nie łączą się jednak ze sobą. Dzięki tym instrumentom średni czas zwrotu z inwestycji spadł do kilku lat.

Fotowoltaika mazowieckie – formalności

Instalacja paneli fotowoltaicznych wymaga podjęcia szeregu działań administracyjnych, które mogą zabrać sporo czasu i energii. Zgłoszenie robót budowlanych, złożenie wniosku o dofinansowanie w odpowiedniej formie i z wymaganymi załącznikami, rozliczenie przyznanej dotacji, zgłoszenie działających paneli słonecznych do operatora sieci, podpisanie umów o świadczenie usług dystrybucyjnych i na zakup energii elektrycznej z mikroinstalacji – te wszystkie i więcej kwestii formalnych można zlecić specjalistom. Kompleksowa usługa realizowana od samego początku inwestycji (momentu planowania), aż do upragnionego zwolnienia swoich miesięcznych zobowiązań finansowych z tytułu wykorzystania energii, pozwoli na bezproblemową realizację postawionych celów. Jednym z liderów realizujących wszystkie wymagane prawem kroki jest firma OzeBUD, która nie tylko pozyska dla nas finansowanie, ale także zaprojektuje, zamontuje i uruchomi instalację. Firma należy do Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej i posiada certyfikat Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie co gwarantuje bezpieczeństwo, terminowość i rzetelność świadczonych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *